Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Akcie v krizi, měnový trh ztratil směr

Saxo Bank 6. 4. 2018

Autor: analytický tým Saxo Bank 

  • Akcie technologických gigantů jako Tesla, Amazon, Apple či Intel zasáhly negativní zprávy
  • Averze k riziku však vyvolala jen malé pohyby měn
  • Měnovému trhu chybí katalyzátor – americký dolar neví, kterým směrem se vydat
  • Cena ropy WTI směřuje k 60 dolarům za barel
  • Poptávka po zlatě je dostatečně silná na to, aby cena neklesla pod 1 300 dolarů za unci

 Akcie zejména firem z technologického sektoru přinesly špatnou náladu. Tyto akcie podkopaly pozitivní sentiment a spustily nervozitu a averzi k riziku napříč všemi druhy aktiv. Odpověď měnového trhu je prozatím jen velmi mírná, a to i když trhu nyní chybí katalyzátor. Akciový trh je v současnosti místem chaosu. Největší pokles zaznamenaly akcie technologického sektoru.

„Technologické firmy tahaly ostatní akcie směrem dolů už nějaký čas a pokračuje to i v tomto kvartálu,“ říká Peter Garnry, akciový stratég Saxo Bank. Negativní zprávy, jako například útok Donalda Trumpa na Amazon nebo rozhodnutí společnosti Apple nahradit čipy společnosti Intel svými vlastními, jsou evidentním zdrojem znepokojení. Hodnotu akciového trhu však ovlivňují také obavy o dlouhodobý růstový výhled v tomto segmentu.

„I když jsme na akciovém trhu zaznamenali množství nepěkných kroků, u světových měn vidíme, že zaznamenaly jen velmi malé pohyby. Samozřejmě jsou tu korelace, japonský jen posílil a měny rozvíjejících se zemí mírně oslabily. Avšak odchylka pohybu v porovnání se všeobecnou kolísavostí akciového trhu jednoduše stále neexistuje,“ upozorňuje John Hardy, měnový stratég Saxo Bank.

„Když se podíváme na jiná rizika, jako například kreditní úroky, rozvíjející se trhy anebo přirážky na dluhopisech, vidíme v porovnání s akciemi jen velmi malé pohyby. Tento stav přivádí mnoho obchodníků s měnami do rozpaků. Pokud jde o americký dolar, ten se vychyluje na obě strany současně. Na jedné straně je tu averze k riziku, která podporuje dolar, na druhé straně je to růst výnosů amerických dluhopisů, který dolar oslabuje. Toto všechno způsobuje na trzích zmatek,“ tvrdí John Hardy.

„Obchodní napětí na trhu akcií je též klíčovým faktorem, který ovlivňuje komodity. Z toho důvodu například ropa WTI poklesla k hodnotě 60 dolarů za barel. Rostoucí nadbytek ropy v Číně a Saudské Arábii snižuje ceny této komodity v Asii a také tlumí pozitivní náladu obchodníků,“ uvádí Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank.

 

„A nakonec zlato je jako obvykle jedno z mála aktiv těžících z poklesu trhů. Poptávka po něm je díky negativnímu sentimentu dostatečně silná na to, aby cena neklesla pod 1 300 dolarů za unci. Oblast nad 1 355 dolary je však nyní těžké dosažitelná,“ dodává Ole Hansen.

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!