Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Cena ropy vyskočila na svoji nejvyšší hodnotu v tomto roce

Saxo Bank 29. 4. 2016

 

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

  • Ropa posiluje na základě informací o klesajících zásobách.
  • Obavy však vyvolává vysoký podíl spekulativních pozic.
  • Výraznějšímu posílení brání připravenost amerických producentů opět spustit těžbu.

Silná poptávka investorů, slabší dolar a očekávání snížení produkce vystřelily cenu ropy na nové letošní maximum. Zatímco ropa WTI dosáhla na cenu 45 dolarů za barel, Brent se dotkla 47 dolarů za barel. I přesto si ropa stále udržuje odstup od hranice 50 dolarů, kterou můžeme považovat za magickou.

Nejsem zrovna velkým zastáncem současného a prodlužovaného oživení ropných trhů, které je stále více přiživováno spíše spekulanty než skutečnými investory. Po přiblížení ropy k hodnotě 50 dolarů za barel, by začala být těžba ropy stále aktuálnější i pro producenty s vyššími náklady, kteří by se po utlumení opět probudili k životu. To by znamenalo opět novou ropu na trhu, na kterém jsme už dnes svědky přebytku v objemu více než jedné miliardy barelů. Ve svém důsledku může taková situace oddálit moment nalezení tržní rovnováhy.

Současný růst ceny je velmi podobný, jako tomu bylo v loňském roce ve stejnou dobu. Cena tehdy vyvrcholila 6. května a následoval měsíc trvající pokles.

Dnes jsme ale v o něco lepší situaci. Zprávy o zásobách ropy totiž hovoří o poklesu. Vedle toho cenu podporují i zprávy ohlašující zpomalení těžby v USA. Tím, jak se pomalu blížíme do období, kdy stav zásob začíná před letní sezónou klesat, lze očekávat, že se pozornost upře na zásoby, produkci a poptávku po benzínu.

American Petroleum Institute uvedl, že v minulém týdnu poklesly zásoby o milion barelů. To přes noc podpořilo cenu, protože tato informace byla v rozporu s průzkumy EIA, že dojde k nárůstu zásob o 1,5 milionu barelů. Vedle toho jsou tu zprávy o poklesu produkce, který sledujeme již třináct týdnů ze čtrnácti. Poptávka po ropě zůstává v tomto ročním období nadále velmi silná, a pokud to tak bude i nadále pokračovat, bude to představovat další faktor působící na růst ceny.

 

O autorovi:

Ole Hansen je odborníkem na obchodování s využitím všech druhů investičních nástrojů. Může se pochlubit více než dvacetiletou zkušeností v oboru investic a obchodování. Do Saxo Bank přišel v roce 2008 a stal se součástí jejího strategického a analytického týmu jako vedoucí strategie komodit. Před příchodem do Saxo Bank Ole Hansen 15 let pracoval v Londýně, kde byl zodpovědný za chod obchodního výkonného týmu pro multi-asset Futures a Forex hedgeové fondy. V současné době se soustředí především na vývoj komodit. Jeho týdenní zpráva na téma komodity je pravidelně publikována online i v tištěných médiích po celém světě.

 

 

Saxo Bank:

Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank také na vybraných trzích poskytuje tradiční bankovní služby prostřednictvím Saxo PrivatBank. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve 25 pobočkách na pěti světových kontinentech.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!