Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Co čeká centrální banky v červnu?

Saxo Bank 2. 6. 2015

Autor: Mads Koefoed, vedoucí makroekonomické strategie Saxo Bank

  • Červnové zvyšování sazeb se zřejmě konat nebude
  • Zotavení eurozóny podpořila levná ropa i euro
  • Prezident ECB Draghi varuje před zpomalením reforem

 Yellenová v červnu nic nezmění

Není to tak dávno, co se červnové jednání FOMC považovalo za pravděpodobný zdroj prvního zvýšení úrokových sazeb od roku 2004, avšak díky nedávným slabým ekonomickým datům USA – podobným těm, která jsme zažili v loňském roce – a stabilně nízké inflaci je tento scénář v podstatě ze hry.

S tím, jak se blížíme prvnímu zvýšení sazeb, dostávají projevy ze strany Fedu stále více jestřábí nádech, ale budeme si muset ještě trochu počkat – nejspíše do září. Součástí červnového i zářijového jednání FOMC budou i tiskové konference (a aktualizované ekonomické prognózy), jednání v červenci v mezidobí bude bez tiskové konference.

Červnové jednání proběhne 16.-17. června, informace o sazbách a tisková konference se uskuteční během druhého dne.

ECB varuje o reformách, sleduje Řecko

Na druhé straně Atlantiku, ve Frankfurtu, jsou prezident ECB Mario Draghi a jeho lidé v nejistém postavení, zatímco se politici dohadují o programu oddlužení Řecka.

Minulý týden se ECB rozhodla ponechat program nouzové likvidity pomoci Řecku na 80,2 mld. euro (po několika zvýšeních) vzhledem k tomu, že tlak na řecký bankovní systém se stupňuje.

Mezitím cyklický nárůst v eurozóně (podpořený nízkým kurzem eura a levnou ropou) bohužel způsobil zpomalení tempa reforem. Z toho plyne riziko, že jakmile pomine vliv těchto dvou faktorů, eurozóna by mohla opět spadnout do oblasti s nízkým růstem.

Několik členů ECB včetně Draghiho i vice-prezidenta Constancii před zpomalením reforem varuje. Ve středu 3. června očekávejme, že o tom od Draghiho uslyšíme více během oznámení sazeb ECB (v 12:45 našeho času, změny se nepředpokládají) a na tiskové konferenci (13:30 našeho času).

USA a Evropa nejsou jediná místa, kde centrální banky v červnu učiní opatření. I další centrální banky včetně australské, novozélandské a britské budou tento měsíc také jednat.

 

koefoed

 

 

 Vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank

Mads Koefoed vystudoval obor ekonomie se zaměřením na finance a ekonometrii na dánské Univerzitě v Kodani. S krátkou přestávkou působí v oddělení makroekonomické strategie od roku 2009. Denně publikuje komentáře na sociální investiční platformě TradingFloor.com a je také pravidelným komentátorem na Saxo TV a dalších vysílacích médiích. Jako vedoucí makroekonomické strategie upřednostňuje kvantitativní přístup v rámci analýzy světové ekonomiky a zdůrazňuje důležitost dluhového cyklu pro porozumění dnešního makroekonomického vývoje.

 

 

 

O Saxo Bank

Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích. Soukromým investorům a institucionálním klientům nabízí komunitní portál TradingFloor.com, první opravdovou sociální trading platformu. Plně licencovaná evropská banka spadající pod dohled dánské FSA svým klientům umožňuje obchodovat FX, CFD, ETF, Stocks, Futures, Options a další deriváty v rámci unikátní platformy SaxoTrader, která doposud obdržela mnohá ocenění a která umožňuje přístup na burzu z PC, tabletu nebo smartphonu z jednoho účtu ve více než 20 jazycích. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank prostřednictvím Saxo PrivatBank nabízí také profesionální portfolio a správu fondů na úrovni tradičního bankovního servisu. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček zasahuje Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.

 

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!