Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Co čeká zlato po holubičím skoku FOMC?

Saxo Bank 17. 3. 2017

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

  • Vzácné kovy se vzpamatovávají po holubičím oznámení Fedu
  • Zájem investičních fondů se v souvislosti s oznámením FOMC (Federálního výboru pro volný trh) vytrácí
  • Podle Hansena se zlato musí udržet nad hodnotou 1.221 USD za unci

Zlato i stříbro ve středu zaznamenaly prudký růst – a historie se již potřetí opakuje. Holubičí zvýšení sazeb Fedem odstartovalo zpětný nákup a zlato se vrátilo do relativního bezpečí nad 1.221 USD za unci. Když nyní pozornost Fedu mizí, zlato se s vysokou pravděpodobností stabilizuje a zisky burzovního trhu vyrovnají poptávku související s geopolitickým rizikem.

Potřetí v řadě reagují americké reálné výnosy na zvýšení sazeb poklesem. V kombinaci se slabým dolarem to napomohlo odstartovat vzestup zlata a stříbra.

 

hn1

 

Poté, co zlato našlo podporu u hladiny 1.193 USD za unci (což znamená 50% korekci růstu probíhajícího od prosince do února), konsolidovalo se okolo psychologické hladiny 1.200 USD za unci. Účast investorů se během několika posledních týdnů vytratila, vidět je to hlavně na pozici hedgeových fondů.

V týdnu do 7. března fondy snížily čisté dlouhé pozice o 23 % na 94.000 lotů, a to pod pětiletý průměr 104.000 lotů. Při rozjezdu k včerejšímu rozhodnutí o sazbách pravděpodobně riziko jestřábího nárůstu tento zájem ještě snížilo.

Jinými slovy – pozicování investorů zůstává slabší, v této fázi bez silnějšího dojmu směřování. To se také odráží na opčním trhu, kde do včerejška obchodníci ohodnocovali rizika vzestupu a sestupu rovnoměrně.

Cenový rozdíl mezi kupními a prodejními opcemi s měsíčním trváním a 25% deltou drží během posledních sedmi dnů výšku víceméně v rovině. Vzhledem k růstu pozorovanému od včerejška se risk-reversal posunul ve prospěch kupních o 0,3 %.

hn2

 

 

Po počátečním prudkém vzestupu se nyní zlato musí ustálit na podpoře 1.221 USD za unci. Pozornost se bude upínat na příchozí americká data a jejich dopad na výnosy a hodnotu dolaru.

Geopolitická rizika v Evropě zeslábla po oznámení výsledku voleb v Nizozemsku, ale v současnosti existuje řada jiných neklidných oblastí, které by mohly poptávku po vzácných kovech přilákat (pravděpodobně ne ani tak s výhledem na zisk, ale spíše za účelem diverzifikování rizika napříč různými třídami aktiv).

Zlato se musí držet nad 1.221 USD za unci, zatímco horní oblast, jak se zdá, se nyní pohybuje mezi 1.229 a 1.237 USD za unci.

hn3

Zdroj: SaxoTraderGO

Naše středeční investiční doporučení nakupovat krátkodobé kupní opce na dubnové zlato se zatím ukazuje jako funkční. S horní hranicí stanovenou na úrovni jmenované výše se snažíme snížit pozici na polovinu, na 12 USD za unci (nakoupeno za 2,8 USD za unci a naposledy obchodováno za 8,5 USD za unci.)

 

 

 

O autorovi:

Ole Hansen začal pro Saxo Bank pracovat v roce 2008 a od roku 2010 pracuje jako hlavní komoditní stratég. Jeho prací je tvorba strategií a analýz globálních komoditních trhů definovaných fundamentálními ukazateli, náladou trhu a technickým vývojem.

Ole Hansen je autorem týdenních zpráv, které mapují vývoj na trzích s komoditami a současně klientům poskytují názory na obchodování v rámci značky SaxoStrats. Pravidelně přispívá do vysílání i tištěných médií jako jsou CNBC, Bloomberg, Reuters, Wall Street Journal, Financial Times a Telegraph.

Před příchodem do Saxo Bank pracoval Ole Hansen 18 let v londýnské City jak v obchodě tak i v oblasti multi-asset hedgeových fondů. Má zkušenosti s obchodováním i investicemi a je respektovaným stratégem, který se pravidelně setkává s klienty Saxo Bank po celém světě.

Bankovní vzdělání získal Ole Hansen v Danske Bank.

 

 

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!