Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Co se dělo se zlatem po Trumpově vítězství

Saxo Bank 11. 11. 2016

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

  • Zlato zareagovalo na Trumpovo vítězství stejně jako předtím na Brexit
  • Vyletělo nad úroveň 1 328 USD/unci, ale pak začalo opět klesat
  • Dluhopisy se prodávaly v obavách, že Trumpova politika povede k inflaci
  • Oživení dolaru snížilo poptávku po zlatě
  • Nárůst nominálních výnosů představuje nepříznivé prostředí pro zlato
  • Stříbro podpořené silnou poptávkou po mědi a dalších průmyslových kovech

Po překvapivém vítězství Donalda Trumpa zažilo zlato ve středu bláznivý den. Před ohlášením výsledků se předpokládalo, že Trumpovo vítězství bude mít na zlato pozitivní dopad, protože takové vítězství by znamenalo zvýšení nejistoty. Stejně jako při neočekávaném výsledku červnového Brexitu i nyní začalo zlato s přicházejícími výsledky z jednotlivých států růst, zatímco dolar i akcie klesaly.

Zlato se dostalo přes zónu rezistence na 1 308 i 1 328 USD/unci, avšak ještě předtím, než bylo Trumpovo vítězství oficiálně potvrzeno, začala většina trhů opět obracet. Ve svém projevu po vítězství mluvil Trump velice smířlivě a zdůraznil svou výzvu obnovit Ameriku pomocí investic do infrastruktury.

hn1

Zdroj: SaxoTraderGO

Akciovému trhu se to líbilo a reagoval oživením průmyslových, zdravotnických a finančních akcií, díky kterým se index S&P 500 zvedl o 138 bodů ze svého minima. Dluhopisy se mezitím prudce prodávaly a investoři zaznamenali ztrátu 377 mld. dolarů z hodnoty cenných papírů tvořících index světových dluhopisů. Prodej byl odstartován rostoucí obavou, že Trumpovy daňové škrty a volnější fiskální politika povedou k nárůstu inflace.

Rostoucí výnosy dluhopisů nejsou pro zlato dobré, pokud tento nárůst není doplněn podobným zvýšením inflace. Graf níže ukazuje, jak původní pohyb výnosů desetiletých dluhopisů zvýšil skutečné výnosy na 0,23 %, což je nejvyšší úroveň od června. Nízké skutečné výnosy představují podporu a při současném nárůstu očekávané inflace by mohly poskytovat podporu pro alternativní nástroje, jako je zlato. Prozatím však nárůst nominálních výnosů vytvořil nepříznivé prostředí.

hn2

 

Původní prudký odprodej dolaru v noci na středu také pomohl vytlačit zlato výš, ale dolar se rychle zotavil současně s tím, jak mizela poptávka po euru, japonském jenu a švýcarském franku. Dnešní návrat dolarového indexu do blízkosti březnového maxima poptávku po zlatě dále snížil.

hn3

 

Nárůst poptávky po mědi a dalších průmyslových kovech podpořil růst stříbra, které dnes opět otestovalo, avšak nedokázalo prolomit, hranici 19 USD/unci. Měď je ve stále větším nebezpečí korekce po více než 8% oživení během pouhých dvou dnů, což by mohlo vytvořit další tlak na stříbro, a tím zbavit zlato části podpory.

To vše naznačuje, že zlato je i nadále ovlivňováno událostmi posledních dní. Nárůst výnosů dluhopisů bude představovat protivítr až do chvíle, kdy se trh stabilizuje nebo zaznamená další zvýšení očekávání rizika inflace.

Investiční poptávka po ETF zaznamenala před volbami i okamžitě po zveřejnění výsledku stabilní nárůst. Chování těchto investorů, kteří jsou často považováni za investory dlouhodobé, nám může dát vodítko při pohledu na zlato.

hn4

 

Donald Trump díky svému vítěznému projevu získal čas, ale nejistota by se mohla znovu projevit, jakmile ohlásí, které ze svých slibů hodlá splnit. Inflace se pomalu vrací a vzhledem k jeho uvolněnému fiskálnímu postoji bychom mohli zažít její zrychlení ještě před začátkem roku 2017.

Prostředí rostoucí inflace a politické nejistoty pravděpodobně zlato podpoří, ale v tuto chvíli je opět pod tlakem a potřebuje jasný průlom zpět nad úroveň 1 310 USD/unci, aby obnovilo poptávku technických i taktických obchodníků. Prolomení linie podpory trendu na 1 252 USD/unci by vyvolalo riziko poklesu.

hn5

Zdroj: Saxo Bank

 

O autorovi:

Ole Hansen začal pro Saxo Bank pracovat v roce 2008 a od roku 2010 pracuje jako hlavní komoditní stratég. Jeho prací je tvorba strategií a analýz globálních komoditních trhů definovaných fundamentálními ukazateli, náladou trhu a technickým vývojem.

Ole Hansen je autorem týdenních zpráv, které mapují vývoj na trzích s komoditami a současně klientům poskytují názory na obchodování v rámci značky SaxoStrats. Pravidelně přispívá do vysílání i tištěných médií jako jsou CNBC, Bloomberg, Reuters, Wall Street Journal, Financial Times a Telegraph.

Před příchodem do Saxo Bank pracoval Ole Hansen 18 let v londýnské City jak v obchodě tak i v oblasti multi-asset hedgeových fondů. Má zkušenosti s obchodováním i investicemi a je respektovaným stratégem, který se pravidelně setkává s klienty Saxo Bank po celém světě.

Bankovní vzdělání získal Ole Hansen v Danske Bank.

 

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!