Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Čtvrtletní výsledky Facebooku pokořily odhady trhu o 20 %

Saxo Bank 5. 5. 2017

Autor: Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank

  • Příjmy Facebooku za Q1 2017 vzrostly o 49 % na 8,03 mld. USD
  • Výnosy na akcii Facebooku vyskočily o 73 % na 1,04 USD
  • Analytici odhadovali výnos na akcii 0,87 USD, což je o 20 % méně
  • Facebook odhady trhu nenaplnil jen jednou, a to v Q1 2012
  • Po obnoveném apelu trhu na zpomalení růstu klesly akcie Facebooku o 2 %
  • Podle vedení firmy se Facebook Newsfeed blíží svému maximu kapacity pro reklamu
  • Facebook zůstává výnosným byznysem, Instagram může podpořit růst na dalších 5-10 let

Příjmy Facebooku vzrostly v prvním čtvrtletí meziročně zhruba o polovinu na 8,03 mld. Amerických dolarů, což pokořilo odhady trhu, které byly naceněné na 7,83 mld. dolarů. Výnosy na akcii Facebooku mezitím vyletěly o 73 % na 1,04 USD, což překonalo očekávání analytiků ve výši 0,87 USD. Výsledky největší světové sociální sítě tak pokořily odhady trhu o 20 %.

Facebook za dobu zveřejňování svých čtvrtletních výsledků zatím nedokázal naplnit tržní odhady jen jednou, a to v prvním čtvrtletí roku 2012. Pokud jde o výnosy na akcii, tak za stejnou dobu se firma netrefila jen dvakrát. I přes skvělé obchodní výsledky se však akcie propadly o 2 % poté, co vedení společnosti zopakovalo svůj předpoklad o zpomalení růstu.

Varování o růstu

Hlavním motorem odprodeje po uzavření burzy bylo varování o zpomalení růstu. Vedení firmy na konferenci uvedlo, že Facebook Newsfeed se blíží naplnění své kapacity pro reklamy a kvůli tomu dojde k poklesu růstu, dokud jej nepodpoří aplikace Instagram nebo Messenger. I přes to, že toto varování vydal Facebook už před několika čtvrtletími, investoři se jej zatím nemohli nabažit a akciové pozice uzavíraly téměř na dosavadním maximu (viz týdenní cena akcií Facebook na grafu níže).

gar

Zdroj: Saxo Bank

I přes hrozící zpomalení růstu investoři akcie Facebooku ochotně nakupují, protože i tak je růst stále nad průměrem nabízeným trhem a kvalita (pokud jde o návratnost investovaného kapitálu) je nezvykle vysoká. Růst výnosů v prvním čtvrtletí dosáhl meziročně 49 %, což je pokles proti 59 % ve druhém čtvrtletí roku 2016. V Saxo Bank máme trochu obavy z marže EBITDA, která klesla v prvním čtvrtletí na 49,8 % z předchozího průměru kolem 53 %.

 

Celkový závěr tedy je, že Facebook stále představuje byznys s vysokým růstem a je možné, že Instagram se v následujících 10 letech stane dalším motorem jeho růstu.

 

 

O autorovi:

Peter Garnry začal pracovat v Saxo Bank v roce 2010 jako vedoucí kapitálové strategie. V roce 2016 se stal vedoucím týmu kvantitativních strategií, který se zaměřuje na aplikaci počítačových strategií na finanční trhy. Vytváří obchodní strategie a analýzy akciových trhl i jednotlivých firemních akcií pomocí pokročilých statistik a modelů.

Peter Garnry vytvořil pro Saxo Bank měsíční publikaci Alpha Picks, která vybírá nejatraktivnější akcie na amerických, evropských a asijských trzích. Kromě toho přispívá do čtvrtletních předpovědí Saxo Bank a ročních Šokujících předpovědí a je pravidelným komentátorem na televizních stanicích včetně CNN a Bloomberg TV.

Finanční odvětví stále více používá počítačové programy pro zvládání obrovského množství informací a pro tvorbu lepších předpovědí. Garnry a jeho kolegové z týmu kvantitativních strategií vytvářejí automatické počítačové modely s tvorbou signálů a předpovědí pro širokou řadu finančních instrumentů. Obchodní přístup podporovaný kvantitativními modely je velmi dynamický a flexibilní i v proměnlivém tržním prostředí. Kromě kvantitativních strategií také vede volné akciové portfolio, na kterém ukazuje jak vytvářet pozice na akciovém trhu a reagovat na průběh událostí.

Peter Garnry absolvoval Copenhagen Business School a je držitelem charty CFA ®.

 

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!