Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Dlouhé zlaté pozice se před koncem roku propadají

Saxo Bank 21. 12. 2016

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

  • Řada aktiv, zejména v USD, po zvolení Donalda Trumpa vzrostla, zlato však zamířilo opačným směrem
  • Hrubé krátké pozice vzrostly od září třikrát
  • Likvidace dlouhých pozic by mohla dojít až k úrovni 1 100 USD/unci

Šest týdnů nepřerušovaného prodeje od amerických prezidentských voleb a stále to nevypadá, že by se pokles zlata měl zastavit. Investoři prchají před futures i ETF a obligace se snaží zotavit, zatímco dolar míří stále výš.Tok investic

Majetek v ETF zajištěným fyzickým zlatem vzrostl od 6. ledna do 20. října o 600 tun. Od té doby se prodalo zhruba 216 tun, což je potenciálně stále o 200 tun pod úrovní, na níž byly nakoupeny.

Majetek v největších světových ETF zajištěným fyzickým zlatem, SPDR Gold Shares (GLD), klesl 19. prosince o dalších 8,9 tun, což je největší propad od 1. prosince.

hn1

Hedgeové fondy začaly snižovat svou expozici ve zlatých futures už v červenci, tedy zhruba o dva měsíce dříve než investoři do ETP. Z rekordních 287 000 lotů k 5. červenci prodej od konce září ještě zrychlili.

Největší odprodej následoval po amerických prezidentských volbách a dlouhé čisté pozice nyní klesly o 76 % na 69 000 lotů. Hrubé krátké pozice mezitím vzrostly od září třikrát, na nejvyšší úroveň od 26. ledna.

hn2

 

 

Motory současného stavu

Neúnavné oživení dolaru, které začalo 8. listopadu, je klíčovým motorem za změnou chování vůči zlatu. Viděli jsme, že vznikla poměrně úzká korelace mezi XAU a japonským jenem.

Malé zotavení zlata v posledních dnech se objevilo ve chvíli, kdy kurz USD/JPY zažil malý návrat ze 118,65 na 116,55. Jen však dnes znovu oslabil poté, co Bank of Japan pozastavila politická opatření, zatímco reviduje svůj ekonomický odhad.

hn3

 

 

Od nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa se očekává, že jakmile 20. ledna převezme úřad, nastaví agresivní plán růstu. Vyhlídky na další snižování daní, masivní investice do infrastruktury a ostřejší Fed pomohly vyslat výnosy dluhopisů a akciové trhy v posledních šesti týdnech výš.

Skutečné výnosy (tedy rozdíl mezi nominálními výnosy a výnosy upravenými o inflaci) od 8. listopadu stabilně rostou. Minulý týden však došlo ke druhému zvýšení amerických úrokových sazeb za posledních 10 let a důraznější jestřábí vyhlídky sazeb pomohly spustit drobné snížení sazeb na úrovni nákladů (viz červená křivka na grafu níže). Díky tomu, že nominální výnosy stále rostou, zvýšily se i skutečné výnosy (šedá křivka), které dosáhly nejvyšší úrovně od 22. ledna.

hn4

 

Ostatní kovy

Stříbru se dařilo dokonce ještě hůř. Technický průlom pod 16,85 USD/unci minulý týden signalizoval možnost rozšíření poklesu až k úrovni 15,46 USD/unci nebo dokonce níž. Hedgeové fondy se neodhodlaly snížit býčí sázky a minulý týden se dlouhé čisté pozice dostaly na 46 000 lotů, což je o 25 % méně než byla rekordní úroveň v červenci.

Poměr kurzu XAU/XAG ukazující náklady na jednu unci zlata v uncích stříbra se dostal až na 72, což je třítýdenní maximum.

hn5

Zdroj: Saxo Bank

 

Co nám říká graf?

Zlato se minulý týden oživilo poté, co po jednání FOMC našlo podporu na 1 124 USD/unci, zejména v reakci na drobnou korekci kurzu USD/JPY. Investoři i nadále likvidují dlouhé pozice a v tuto chvíli je nezbytné, aby cena posílila zpět nad 1 150 USD/unci, pokud má současnému klesajícímu trendu uniknout.

Trh je přeprodán v horizontech 9, 14 a 30 dní, avšak zatím se neprojevilo uvolnění v likvidaci dlouhých pozic. Další úrovní po případném prolomení hranice 1 124 USD/unci je 1 100 USD/unci.

Díky SaxoTraderGO si můžete vytvářet své vlastní grafy. Klikněte sem a dozvíte se více

hn6

Zdroj: Saxo Bank

 

Klíčové motory zlata uvedené výše jsou nyní buď přeprodané (dluhopisy) nebo překoupené (dolar) a s blížícím se koncem roku těžko uvidíme nějakou změnu v těchto trendech.

„Expres parity“ a lehká krátká pozice eura zvyšují riziko, že kurz EUR/USD dosáhne hodnoty €1, takže i když možná dojde ke krátkodobé korekci, zlato nebude mít velký důvod k oslavám, dokud budou výnosy dluhopisů i dolar stále mířit výš.

Index relativní síly (RSI) představuje indikátor technického potenciálu, který má za cíl určit, kdy je trh přeprodaný nebo naopak překoupený tím, že měří rychlost a změny cenových výkyvů. RSI se považuje za překoupený, pokud převyšuje hodnotu 70 a přeprodaný pod 30. Nejčastěji se používá jako vhodný doplněk vlastních preferovaných nástrojů. 

hn7

O autorovi:

Ole Hansen začal pro Saxo Bank pracovat v roce 2008 a od roku 2010 pracuje jako hlavní komoditní stratég. Jeho prací je tvorba strategií a analýz globálních komoditních trhů definovaných fundamentálními ukazateli, náladou trhu a technickým vývojem.

Ole Hansen je autorem týdenních zpráv, které mapují vývoj na trzích s komoditami a současně klientům poskytují názory na obchodování v rámci značky SaxoStrats. Pravidelně přispívá do vysílání i tištěných médií jako jsou CNBC, Bloomberg, Reuters, Wall Street Journal, Financial Times a Telegraph.

Před příchodem do Saxo Bank pracoval Ole Hansen 18 let v londýnské City jak v obchodě tak i v oblasti multi-asset hedgeových fondů. Má zkušenosti s obchodováním i investicemi a je respektovaným stratégem, který se pravidelně setkává s klienty Saxo Bank po celém světě.

Bankovní vzdělání získal Ole Hansen v Danske Bank.

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!