Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Dokáže Fed překvapit stejně jako ECB?

Saxo Bank 27. 10. 2015

John Hardy, vedoucí oddělení forexu

  • Slabé údaje NFP donutily trh upravit svá očekávání týkající se zvýšení sazeb
  • Po zbytek roku bude vysoký potenciál FX volatility
  • Fed bude chtít udržet možnost prosincového zvýšení sazeb
  • Návrat razantnějšího Fedu by mohl na Nový rok vyústit v paritu EURUSD

 

Minulý týden překvapila trhy Evropská centrální banka díky velice umírněnému vystoupení prezidenta ECB Maria Draghiho, které způsobilo euru značné ztráty. Draghi jasně uvedl, že ECB hodlá „přezkoumat“ svůj program kvantitativního uvolňování a v prosinci oznámí něco nového. V diskusní části poté naznačil, že Řídící rada ECB jednala o možném dalším snížení už tak negativní sazby u vkladů (-0,2 %), což vedlo k výraznému zrychlení prodeje eura, takže kurz EURUSD skončil minulý týden poprvé od srpna v blízkosti úrovně 1,10.

Vzhledem k tomu, že ECB má pouze omezenou možnost inovací v rámci opatření, která má momentálně k dispozici, mě poněkud překvapil důraz, s jakým se euro po tomto jednání prodávalo. Ale možná je zde prostor euro celkově poněkud oslabit, pokud ECB zvýší tempo a propojí nákupy QE dluhopisů, snížení sazeb a prodloužení programu např. do „poloviny roku 2017“ nebo dále.

Na druhou stranu, jakékoli trvalé posílení inflace Eurozóny bude později vyžadovat fiskální expanzi členských států EU, o což Draghi v podstatě prosí, protože v tuto chvíli ECB nakupuje více dluhopisů, než je třeba k financování všech deficitů Eurozóny. Pokud jde o euro a zejména o kurz EURUSD, musíme si počkat na očekávání návratu razantnějšího Fedu, který bude nadále tlačit kurz EURUSD níž.

Dilema Fedu

Počkejme si na středeční jednání FOMC, které bude jedním z těch jednání, na kterých se pouze oznámí vydání nového prohlášení k monetární politice bez doprovodné tiskové konference nebo řady prognóz Fedu. Od zveřejnění již druhé špatné zprávy o zaměstnanosti na začátku října upravil trh v tomto cyklu svá očekávání zvýšení sazeb ze strany Fedu opět o něco níže, takže první zvýšení sazeb se plně neodrazí v cenách až do příštího léta. Z tohoto hlediska je v podstatě nemožné, aby středeční jednání FOMC překvapilo svým holubičím postojem.

Mezi jednáním ECB minulý týden na jedné straně a zítřejším jednáním FOMC zde máme značný potenciál volatility na měnových trzích, která vydrží po zbytek roku. Kurz EURUSD může samozřejmě po nějakou dobu zůstat v rozmezí 1,05 – 1,15, pokud další americké údaje budou opět neuspokojivé. Je ale pravděpodobné, že zítřejší prohlášení FOMC ukáže, že Fed chce udržet možnost prosincového zvýšení sazeb ve hře.

Na to trh není vůbec připraven, stejně jako není připraven na sebemenší překvapivé zvýšení v pátečních údajích o americké inflaci, a co je nejdůležitější, není připraven na silné údaje v říjnové zprávě o vyplacených mzdách (silná zpráva očekávaná příští pátek, 6. listopadu, má zpoždění, protože ostatní ukazatele naznačují pokračující posilování na americkém trhu práce). Pokud v příštích týdnech máme očekávat obrat v amerických údajích a razantnější Fed, můžeme se také na Nový rok dočkat parity kurzu EURUSD.

O autorovi

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd.

Saxo Bank

Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online multi-asset obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích, která poskytuje svým soukromým i institucionálním klientům komplexní škálu nástrojů pro realizaci jejich obchodních a investičních strategií. Její finančně komunitní portál TradingFloor.com je první multi-asset sociální trading platformou. Saxo Bank, plně licencovaná a regulatorním pravidlům podléhající evropská banka svým klientům umožňuje obchodovat s FX, CFD, ETF, akciemi, futures, opcemi a dalšími deriváty v rámci platformy SaxoTrader, která obdržela mnohá ocenění. Tato platforma ve více než 20 jazykových mutacích je v rámci jednoho účtu přístupná z PC, tabletů či smartphonů. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank nabízí také profesionální portfolio management a správu fondů, a prostřednictvím Saxo PrivatBank i tradiční bankovní služby. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček pokrývá Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!