Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

ECB nikam nepospíchá, ekonomika však stagnuje

Saxo Bank 21. 10. 2016

Autor: Christopher Dembik, Vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži

Od včerejšího jednání ECB se nedalo očekávat nic zvláštního. Centrální banka s opatřeními nespěchá už proto, že v nadcházejících měsících se může vzhledem k rostoucím globálním cenám komodit mírně zvyšovat inflace.

Ekonomická situace v eurozóně však není ani zdaleka dobrá, protože růst HDP je stále příliš nízký a v příštím roce by jej mohl negativně ovlivnit brexit. V prosinci se obecně očekává nové opatření. Nejpravděpodobnější scénář zahrnuje prodloužení programu kvantitativního uvolňování za březen 2017 (nejspíš do září 2017). V tuto chvíli není žádný důvod mluvit o omezování kvantitativního uvolňování a investoři by se spletli, pokud by chtěli spoléhat na to, že Evropská centrální banka v blízké budoucnosti omezí nákup aktiv. Skutečný problém je spojen s nedostatkem, což znamená, že musí proběhnout diskuse o distribuci nakoupených aktiv v rámci Řídící rady. Je pravděpodobné, že tato (politická) debata potrvá poměrně dlouho, protože řada centrálních bank v čele s německou Bundesbankou bude v tuto chvíli jakékoli úpravě bránit.

Pokud v prosinci ECB potvrdí pokračování kvantitativního uvolňování, vyšle tím trhům velmi pozitivní signál a poskytne větší viditelnost investorům právě v kritickém období, protože Fed před koncem roku určitě zvýší úrokové sazby o 25 základních bodů.

Dopad na kurz EURUSD může být poměrně malý, protože už je započítaný v cenách (ledaže by Mario Draghi vytáhl svou velkou bazuku, což je ale podle mě nepravděpodobné) a vzhledem k tomu, že přebytek běžného účtu eurozóny omezí možnost znehodnocení jednotné měny, jak tomu bylo v posledních dvou letech.

Podíváme-li se na průzkum bankovních půjček zveřejněný začátkem tohoto týdne, zdá se, že ECB se ani nesnaží stlačit sazby na vklady dál do negativních čísel. Není to tedy první nástroj, po kterém sáhne, což je dobrá zpráva. Negativní dopad na ziskovost bank, jak naposledy prokázala zpráva MMF o eurozóně, by jinak byl značný.

O autorovi:

Christopher Dembik se stal členem týmu Saxo Bank v roce 2014 poté, co pracoval jako analytik francouzského velvyslanectví v Tel Avivu, kde pracoval v týmu pro finanční start-upy specializované na forexové obchody a analýzu v Izraeli.

Ve Francii i jinde ve světě je často dotazován vlivnými obchodními a finančními médii na jeho názory na makroekonomické trendy, politiku centrálních bank, evropskou ekonomiku i domácí ekonomickou politiku. Pravidelně uvádí sloupky pro televizní pořad „Le Gros mot de l’Eco“ na kanálu France 24, nebo „C’est votre argent“ na BFM Business a Xerfi Canal.

Christopher je činorodým spisovatelem a nyní právě dokončuje knihu nazvanou „Principy současné ekonomie“, která bude vydána během roku 2016. Je také členem francouzského ekonomickéhoé think-tanku Nadace Concorde.

Vystudoval fakultu mezinárodních studií na Sciences Po Paris a získal magisterský titul i na Ekonomickém ústavu Polské akademie věd.

Jeho rodným jazykem je francouzština, ale mluví také dobře anglicky a španělsky a domluví se trochu hebrejsky.

 

 

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!