Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Fiskální stimuly podpoří výsledky evropských akcií

Saxo Bank 8. 2. 2016

Autor: Peter Garnry, hlavní akciový stratég Saxo Bank

Evropská výsledková sezóna začala zatím dobře, jelikož 64 % oznámených výsledků dotahuje na prodeje, což je mnohem lepší výsledek, než mají firmy v indexu S&P 500, kde je to pouhých 46 %. Naneštěstí pro evropské společnosti se však tyto dobré výsledky ztrácejí v chaosu a propadu prvních pěti týdnů letošního roku. Pozitivní zůstáváme spíše u evropských akcií/společností ve srovnání s americkými.

Před zahájením výsledkové sezóny se předpovědi klonily k poklesu růstu v USA a k pozitivnímu růstu v Evropě. Můj názor je, že monetární stezka na obou březích Atlantiku ve spojení se spíše fiskálními stimuly v Evropě by měla podpořit lepší výsledky evropských akcií proti těm americkým.

Ačkoli evropské zisky ve čtvrtém čtvrtletí rostly, zdá se, že příjmy klesají. Příjmy s výjimkou surovin a energií skutečně rostou, avšak ne tolik, jak jsme vzhledem k ekonomické expanzi a nižšímu kurzu eura doufali. Vzhledem k tomu, že základní dopady nižších cen komodit snižují růst příjmů, v příštích čtvrtletích můžeme čekat meziroční nárůst. Nižší kurz eura by tento trend měl podpořit. Předpokládáme, že v nekomoditních sektorech porostou marže díky nižším cenám komodit a nadbytečné pracovní kapacitě. Ve Spojených státech zůstanou marže i příjmy pod tlakem vzhledem k silnějšímu dolaru a k přesunu vlivů ze sektorů energií a surovin, kde jsou nižší kapitálové náklady.

Pokud jde o to, kterým sektorům a zemím se dařilo, čísla zatím ukazují, že akcie spotřebních sektorů

a zdravotnictví měly nejlepší výsledky, zatímco finance a energie jsou pod obrovským tlakem. Předpokládáme, že tento trend bude pokračovat i v prvním a druhém čtvrtletí tohoto roku. Akcie Velké Británie a Švýcarska dosahovaly nejlepších výsledků díky své defenzivní povaze vůči ostatním evropským akciovým trhům.

Předpokládám také, že evropské výsledky budou nadále dobré, ale budou utlumeny výsledky sektorů surovin, energií a financí. Spotřebitelské sektory (hlavní a diskreční komodity) boudou mít i nadále dobré výsledky. Slabší euro by mělo napomoci růstu příjmů v dalších čtvrtletích a můžeme očekávat určité rozšíření marží vzhledem k tomu, že zajištění komoditami končí, což snižuje vstupní náklady pro evropské firmy.

 

O autorovi

Peter Garnry, původem z Dánska, pracuje jako vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank. V roce 2007 absolvoval Copenhagen Business School. Peter je autorem článků o aktuálním dění na amerických a evropských trzích. Pravidelně vydává také strategické investiční zprávy. Jako komentátor vystupuje na televizních stanicích včetně CNBC nebo Bloomberg.

 

 

Saxo Bank:

Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank také na vybraných trzích poskytuje tradiční bankovní služby prostřednictvím Saxo PrivatBank. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve 25 pobočkách na pěti světových kontinentech.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!