Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

FX Aktuality: Čína devalvuje juan – dolar povyskočil

Saxo Bank 11. 8. 2015

Autor: John J. Hardy, měnový stratég Saxo Bank

  • Zatím největší devalvace čínského juanu
  • Mohla by spustit deflaci a globálně ovlivnit politiku centrálních bank
  • Zdá se, že krok Číny hraje ve prospěch dolaru

Včera americký dolar výrazně oslabil poté, co místopředseda Fedu Stanley Fischer a prezident atlantské pobočky Fedu Dennis Lockhart nedokázali sdělit nic alespoň trochu nového nebo jestřábího.

Poté však People’s Bank of China (PBoC) přes noc ohlásila téměř dvouprocentní devalvaci juanu, zatím největší v historii. To šokovalo USD natolik, že opět posílil, zejména oproti AUD a měnám ostatních asijských exportérů s výjimkou Japonska.

V tuto chvíli je těžké odhadnout, jak se Čína dále zachová, je ale jasné, proč k tomuto kroku přistoupila: na Čínu byl dlouhodobě vyvíjen masivní tlak na devalvaci vzhledem k tomu, že juan v posledních několika letech nejistě kopíroval posilování dolaru i přesto, že čínské fundamenty oslabovaly a objevovaly se zřejmé náznaky deflace v Číně.

O tomto kroku se už dlouho živě diskutovalo na mnoha místech, včetně našeho fóra (viz například naše Šokující předpovědi pro rok 2015: Čína devalvuje juan o 20 %.

Pokud Čína ve snaze oživit ekonomiku bude svou měnu dále devalvovat (je těžké věřit, že by tomu bylo naopak), po celém světě se rozšíří nová vlna deflace, což by mohlo ovlivnit politiku centrálních bank, včetně Fedu, pokud tento pohyb začne ovlivňovat inflační opatření.

Společně s revalvací, o níž PBoC prohlásila, že jde o jednorázový krok, oznámila centrální banka, že každodenní fixace bude brát v úvahu poptávku i nabídku, což znamená, že směnný kurz bude více ovlivňovaný trhem.


Tento krok představuje snahu Číny o zahrnutí do Zvláštních práv čerpání MMF a o otevření se zahraničním kapitálovým tokům, aby tak prohloubila své kapitálové trhy (a mohla rovněž financovat části svého děsivého dluhu). Bude zajímavé sledovat, jak dynamický bude nyní pohyb kurzů a zda se kurz USDCNY nebo alespoň USDCNH stane více obchodovatelným měnovým párem.

 

Graf: AUDUSD

AUD si před čínskou devalvací juanu užil své místo na slunci, krok Číny však vyvinul tlak na všechny asijské vývozce a je jasné, že Čína bude ve snaze oživit vlastní ekonomiku pomocí slabší měny vyvážet deflaci do okolních států.

AUD je v tomto ohledu velkou obětí a mohl by nyní směřovat k otestování hranice 0,7000 nebo i níže, pokud bude čínský juan oslabovat i v příštích týdnech.

hardy_juan

AUD možná otestuje nová minima v důsledku postupu Číny

Zdroj: Saxo Bank

 

Vybrané měny zemí G-10 – souhrn

USD: Tento krok ze strany Číny, pokud zůstanou ostatní faktory neměnné, podporuje americký dolar, objevil se však v nevhodnou dobu, protože USD těsně před oznámením o čínské devalvaci oslaboval.

EUR: Euro je stále měnou první volby pro financování carry trade, pokud tento krok podpoří chuť riskovat.

 

O autorovi

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd. 

 

Saxo Bank

Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online multi-asset obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích, která poskytuje svým soukromým i institucionálním klientům komplexní škálu nástrojů pro realizaci jejich obchodních a investičních strategií. Její finančně komunitní portál TradingFloor.com je první multi-asset sociální trading platformou. Saxo Bank, plně licencovaná a regulatorním pravidlům podléhající evropská banka svým klientům umožňuje obchodovat s FX, CFD, ETF, akciemi, futures, opcemi a dalšími deriváty v rámci platformy SaxoTrader, která obdržela mnohá ocenění. Tato platforma ve více než 20 jazykových mutacích je v rámci jednoho účtu přístupná z PC, tabletů či smartphonů. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank nabízí také profesionální portfolio management a správu fondů, a prostřednictvím Saxo PrivatBank i tradiční bankovní služby. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček pokrývá Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!