Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

FX Aktuality: Malá ochota riskovat straší dolarové býky

Saxo Bank 9. 6. 2015

Autor: John J. Hardy, měnový stratég Saxo Bank

 

  • USD díky nízké chuti riskovat celkově oslabuje
  • Euro posílilo poté, co se objevila možnost vyjasnění řecké situace
  • Kurz USDJPY klesá po intervenci japonského premiéra
  • Chuť riskovat otestuje dvousetdenní pohyblivý průměr podle indexu S&P 500

 

Za včerejším oživením kurzu EURUSD pravděpodobně stála kombinace několika faktorů:

 

  1. nízká ochota riskovat vzhledem k tomu, že technická data v USA vypadají stále hrozivěji a index S&P 500 včera uzavřel pod svým stodenním pohyblivým průměrem;
  2. údajný neoficiální a následně oficiálně popřený komentář týkající se dolaru z úst prezidenta Obamy;
  3. čerstvé podněty z krátkých dolarových pozic, které se rychle objevily v návaznosti na páteční významná data z americké zprávy o zaměstnanosti.

 

Kromě toho došlo k poklesu výnosů řeckých dluhopisů v důsledku očekávání, že zítra možná dojde k vyjasnění v probíhajících jednáních s věřiteli. To mohlo přispět k posílení eura, přestože klidný kurz EURCHF naznačuje něco jiného.

 

Verbální intervence japonského premiéra Šinzó Abe a včerejší celkově umírněný tón vedly k pádu kurzu USDJPY z čerstvě dobyté pozice. Technicky vypadá situace tak, že se přiklání spíše ke konsolidaci než k okamžitým dalším výnosům, viz níže.

 

Povšimněte si oslabení komoditních měn v důsledku nejnovějšího vývoje. Nedokáží vůči USD dostatečně posilovat ani teď, kdy je dolar oslabený jinde. Tento trend bude zřejmě pokračovat, dokud bude trhy oslabovat nervozita.

 

Dalším testem nálady a ochoty riskovat zřejmě budou důležité dvousetdenní pohyblivé průměry, které jsou sice ještě dost vzdálené v případě německého indexu DAX , ale podle indexu S&P 500 už stačí jen 1,5 %.

 

Odmítnutí oživení kurzu USDJPY

Včera se nám dostalo klasické ukázky výjimky potvrzující pravidlo (vyšší cena v nesouladu s vyšším spádem ekonomiky, jak by naznačovala pravděpodobnost), když došlo k naprostému odmítnutí pátečního oživení.

 

Trh by se mohl zaměřit níže směrem k 123,20 (návrat k 38,2 %), pokud dojde k drobné konsolidaci, zatímco hranice 122,00/121,50 zůstává důležitou strukturální podporou tohoto oživení.

Páteční oživení USDJPY bylo zcela odmítnuto. Zdroj: Saxo Bank

hardy

Měny zemí G-10 – souhrn těch stěžejních

 

USD: Dolar včera utrpěl díky nechuti riskovat, což může v nejbližším období vyvolat další zpomalení, vyhlídky na silnější dolar se však dlouhodobě nevzdáváme.

 

EUR: Je těžké zhodnotit kvalitu tohoto oživení, protože v tuto chvíli je možný pohyb oběma směry. Uvidíme, zda se dostaneme nad 1,1450, než uvěříme scénáři otestování dvousetdenního pohyblivého průměru (který prudce klesá z oblasti kolem 1,1765). Pravděpodobně bude nadále pokračovat nechuť k riziku, která dostane euro ještě výše na rozdíl od komoditních měn nebo dokonce britské libry.

 

JPY: Dnes ráno dostal japonský juan díky všeobecné nechuti riskovat větší trakci proti většině hlavních měn

– plný potenciál však využije pouze v případě, že dojde současně i k oživení trhu s dluhopisy.

 

GBP: Obchoduje se jako low-beta USD, zatím trpí pod tlakem posíleného eura, ale libra je proti dolaru silnější. Tento trend zřejmě skončí při novém posílení dolaru.

 

CHF: Stále se čeká na konkrétnější zprávy o řecké situaci. Riziko poklesu franku výrazně převyšuje riziko růstu.

 


O autorovi

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd. 

Saxo Bank

Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online multi-asset obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích, která poskytuje svým soukromým i institucionálním klientům komplexní škálu nástrojů pro realizaci jejich obchodních a investičních strategií. Její finančně komunitní portál TradingFloor.com je první multi-asset sociální trading platformou. Saxo Bank, plně licencovaná a regulatorním pravidlům podléhající evropská banka svým klientům umožňuje obchodovat s FX, CFD, ETF, akciemi, futures, opcemi a dalšími deriváty v rámci platformy SaxoTrader, která obdržela mnohá ocenění. Tato platforma ve více než 20 jazykových mutacích je v rámci jednoho účtu přístupná z PC, tabletů či smartphonů. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank nabízí také profesionální portfolio management a správu fondů, a prostřednictvím Saxo PrivatBank i tradiční bankovní služby. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček pokrývá Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!