Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

FX Aktuality: Místo na G20 se zaměřme na americké údaje

Saxo Bank 1. 3. 2016

 

  • Jednání G20 nepřineslo koordinovaný postup, který někteří očekávali
  • Prohlášení vzešlé z jednání naznačuje snahu vyhnout se měnovým válkám
  • Carney z BoE brojí proti negativním úrokovým sazbám

Autor: John J. Hardy, vedoucí oddělení forexu v Saxo Bank

Napětí okolo šanghajského summitu finančních šéfů G20 se týkalo hlavně možnosti „globální koordinace stimulů“. Nicméně se tak samozřejmě nestalo, protože na to, aby se tak nesourodé těleso, jako je G20, dohodlo na koordinovaném postupu, by byl potřeba přinejmenším celosvětový kolaps. Místo toho jsme se dočkali prohlášení, které uznává, že jakékoli další oslabení bude vyžadovat fiskální a strukturální podporu, protože „jen monetární politika nedokáže zajistit vyrovnaný růst“.

V prohlášení se objevil i nový závazek týkající se směnných kurzů (nejasný příslib, že „situaci na měnových trzích budeme pečlivě konzultovat“), který teoreticky naznačuje, že světové mocnosti by se rády vyhnuly měnovým válkám. Mark Carney z Bank of England se na toto téma projevil velmi důrazně v pátek. Dal najevo, že je silně proti negativním sazbám, což by mohlo libru podpořit vzhledem k tomu, že BoE tedy zřejmě bude poslední velkou centrální bankou, která k negativním sazbám přistoupí jako k moudrému politickému rozhodnutí.

V každém případě jsou na začátku týdne trhy trochu nervózní. Prohlášení G20 považují za ne tak docela příznivé, jak se očekávalo, i když to asi nebude tak vážné, protože od summitu se stejně neočekávalo naplnění nějakých důležitých tužeb.

G20 je za námi, jaká témata tedy mohou trhům dominovat tento týden:

  • Kam míří čínský juan? Po skončení šanghajského summitu G20 už Čína aspoň nemusí kvůli PR krotit volatilitu juanu. Také uvidíme, jestli čínská vláda splní své sliby týkající se stability juanu.
  • Americké údaje. Revidované americké údaje o HDP za 4. čtvrtletí vypadaly na první pohled dobře, i když revize směrem vzhůru byla způsobena špatnými důvody: růstem zásob. Zajímavější byly klíčové údaje o jádrové inflaci PCE, které byly daleko vyšší, než se předpokládalo, a dosáhly nejvyšší úrovně. Dokážeme si představit, že by v polovině roku dosahovala jádrová inflace v USA 2,5 % a PCE se blížila 2 %, nezaměstnanost v USA byla na úrovni 4,7 % a americká ekonomika se nepropadala do recese? To je scénář, na který nejsou trhy připraveny.
  • RBA a australský dolar. Dnešní jednání Reserve Bank of Australia (RBA) je očekáváno s větším napětím, než bylo v poslední době zvykem. Je to hlavně díky měkkým údajům o australské ekonomice a také kvůli tomu, že minimálně jeden představitel RBA naznačil, že by Austrálie měla vůči americkému dolaru oslabit. Dočkáme se dnes od RBA konečně méně sebejistého prohlášení a půjde AUD dolů díky holubičím tendencím, jak naznačil už páteční zajímavý obrat k medvědímu trhu u kurzu AUDUSD?
  • Jen a chuť riskovat. Jen představuje kritický faktor, protože v letošním roce byl hlavním hybatelem. Čekáme, zda příklon k riziku u některých klíčových indexů může prorazit nad nejbližší a velmi důležitou úroveň rezistence (např. zóna 1950 až 2000 pro index S&P 500). Při posledním obratu nálad se jen udržel poměrně dobře a někteří naznačují, že to bylo díky masivnímu hedgingu exportu před ukončením japonského fiskálního roku k 31. březnu.

Graf: AUDUSD

V pátek jsme zažili ošklivý závěr u AUDUSD a před dnešním jednáním BRA trh našlapuje opatrně. Vzhledem k určitým negativním údajům o australské ekonomice, které vedly k tomu, že se zvýšily sázky na méně sebejistou / pozitivní RBA, mohou z tohoto jednání vzejít dvě rizika. Technicky vzato odtud vypadá lokální zvrat spíše na očekávání poklesu, i když v nedávné době jsme zažili několik nepovedených začátků. Museli bychom vidět pokles pod 0,7000, který by posílil možnost poklesu, a i na této úrovni víme, že tento graf nevykazoval od září žádné trendy a to ani na začátku roku, kdy v lednu došlo k celkovému odmítnutí nových minim.

 

hardy_graf

Zdroj: Saxo Bank. Díky Saxo Trader si můžete vytvářet své vlastní grafy. Klikněte sem a dozvíte se více

Vybrané měny zemí G-10 – souhrn

 USD: Tento týden můžeme očekávat silný dolar, pokud budou data v souladu a zcela jistě, pokud budou lepší, než se čekalo. Ještě potřebujeme další měsíc s dobrými údaji a známkami rostoucí inflace a trhy budou úplně někde jinde (zase), pokud jde o očekávání pohybu sazeb podle Fedu.

EUR: Hranice 1,1000 pro kurz EURUSD padla – otázka je, zda to tak zůstane i po zveřejnění klíčových údajů o americké ekonomice. Pro jednotnou měnu však moc možností růstu nevidím.

GBP: Není mnoho důvodů mít rád libru. Jedním z nich je však Carney z BoE poté, co jasně prohlásil, že negativní sazby jsou k ničemu. Dalším důvodem může být přehnaně negativní sentiment. Strukturální pozadí libry však není moc lákavé a průzkumy zatím ukazují vyšší pravděpodobnost Brexitu. Zkoušel bych raději odolnost libry na EURGBP, pokud vůbec.

O autorovi:

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd. John Hardy poskytuje komentáře k FX a hlavním třídám aktiv z makroekonomického hlediska.

 

Saxo Bank:

Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank také na vybraných trzích poskytuje tradiční bankovní služby prostřednictvím Saxo PrivatBank. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve 25 pobočkách na pěti světových kontinentech.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!