Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

FX Aktuality: Návrat USD na výsluní, nebo jen pohyb ve vytyčených mezích?

Saxo Bank 24. 6. 2015

Autor: John J. Hardy, měnový stratég Saxo Bank

 

  • S nadějí na řešení řeckého problému americký dolar posiluje
  • Euro zůstává obětí denní nestability
  • Kurz USDCHF předvedl silné oživení

 

Americký dolar včera zaznamenal silný návrat, jehož původcem nebylo nic jiného než protrhání mraků nad jednáními mezi Řeckem a jeho věřiteli. To naznačuje, že USD zůstává spíše pro-cyklický (tj. že nejlepších výsledků dosahuje při sílící chuti riskovat).

 

Několik příštích schůzek rozhodne o tom, zda šlo o skutečně významný posun, který bude stačit na to, aby došlo k větší trakci díky dlouhodobým dolarovým býkům, nebo zda jsou všichni ohledně zotavení americké ekonomiky příliš pesimističtí a budeme si tak muset počkat na údaje z příštího týdne, které nám ukáží, jakým směrem se bude vývoj ubírat, než začneme dolary nakupovat (nebo je prodávat – podle toho, co údaje ukáží).

 

Jerome Powell z amerického Fedu (člen Rady guvernérů a tedy s volebním hlasem) včera nevzbudil mnoho pozornosti svým prohlášením, že vidí možnost zářijového zvýšení sazeb a jejich možného dalšího zvyšování v prosinci vzhledem k očekávání, že růst americké ekonomiky bude i nadále silný a že inflace poroste a trh práce bude nadále posilovat.

 

Naznačil, že šance na tento postup jsou padesát na padesát. Trh zatím zůstává trochu pod tímto očekáváním pravděpodobné výše sazeb Fedu ke konci roku a všichni se budou soustředit na vstupní data – avšak Powellova slova nám připomínají, že trh bude muset provést poměrně výrazné úpravy, pokud jde o výši očekávání, pokud bude dalších několik řad údajů i nadále vykazovat zlepšení.

 

Oživení kurzu USDCHF

 

V kurzu USDCHF hraje roli řada faktorů, zatímco se pár snaží dostat z klesajícího proudu a včera se dostal nad klíčovou oblast resistence nad 0,9250. Dalším důležitým bodem je klesající trend revalvačního maxima švýcarského franku a poté strukturálně kritická oblast 0,9500/50, která se od března do května stala několikrát bitevním polem.

 

har1

Kurz USDCHF vyrostl k oblasti 0,9300

Zdroj: Saxo Bank

 

Vybrané měny zemí G-10 – souhrn

 

USD: Výrazné oživení zejména u většiny důležitých dolarových párů každopádně nabízí vzpruhu dolarovým býkům, i když možná ještě potřebujeme vidět katalyzátor, který dostatečně podpoří americké sazby tak, aby oživení dolaru skutečně vydrželo.

 

EUR: Všechno se soustředí na jednání o Řecku, avšak čas tlačí, protože dohody je nutné dosáhnout před 30. červnem, kdy musí proběhnout platba MMF. Je těžké si představit, proč by se měl celý proces zdržovat kvůli technickému aspektu, pokud jsou strany ochotné se dohodnout na zásadních věcech.

 

Dalším potenciálním problémem může být přijetí dohody v řeckém parlamentu. Trhy každopádně sází na dohodu, takže můžeme očekávat denní nestabilitu podpořenou novinovými titulky, které vyvolávají obavy, že jednání nepostupují tak rychle, jak by měla.

 

 


O autorovi

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd.

 

Saxo Bank

Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online multi-asset obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích, která poskytuje svým soukromým i institucionálním klientům komplexní škálu nástrojů pro realizaci jejich obchodních a investičních strategií. Její finančně komunitní portál TradingFloor.com je první multi-asset sociální trading platformou. Saxo Bank, plně licencovaná a regulatorním pravidlům podléhající evropská banka svým klientům umožňuje obchodovat s FX, CFD, ETF, akciemi, futures, opcemi a dalšími deriváty v rámci platformy SaxoTrader, která obdržela mnohá ocenění. Tato platforma ve více než 20 jazykových mutacích je v rámci jednoho účtu přístupná z PC, tabletů či smartphonů. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank nabízí také profesionální portfolio management a správu fondů, a prostřednictvím Saxo PrivatBank i tradiční bankovní služby. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček pokrývá Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!