Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

FX Aktuality: USD posiluje díky sebejistému Fedu

Saxo Bank 17. 12. 2015

Autor: John J. Hardy, vedoucí oddělení forexu

Jednání FOMC se neslo v duchu jestřábích očekávání, i když výbor nakonec oznámil relativně „holubičí zvýšení“, zřejmě aby neohrozil chuť riskovat. Právě to je kritickým bodem v celé situaci vzhledem k tomu, že schopnost trhů absorbovat první zvýšení sazeb představuje klíčový krok, který umožní Fedu reagovat na ekonomické údaje bez vážných obav o narušení trhů.

Klíčový okamžik, který USD vyslal na cestu za dalším posilováním poté, co prvotní reakce nenaznačila jasné  a udržitelné směřování dolaru, nastal během diskuse, v níž guvernérka Fedu Janet Yellenová odpovídala na otázku spojenou s trhem spekulativních (junk) dluhopisů. Na tuto otázku byla podle všeho velmi dobře připravená a zastavila se u konkrétních bodů týkajících se ostře sledovaného kolapsu dluhopisového fondu Third Avenue.

Její odpověď naznačila, že Fed se neobává rizik pro finanční stabilitu ze strany spekulativních (junk) dluhopisů

a že kolaps Third Avenue byl výjimečnou situací. Toto vyjádření sebedůvěry vrátilo dolar zpět na vzestupnou dráhu. Zda se případně ukáže, že se jedná o podobnou situaci, jako s Bernankeho vyjádřením o tom, že nestandardní rizika jsou „zvládnuta“, to už je jiná otázka.

Pár bodů k prohlášením:

  • V prohlášení zazněl velmi pozitivní tón týkající se ekonomiky a zejména zaměstnanosti.
  • Fed vypustil větu naznačující sledování globálního vývoje – jedná se o důležitý signál, že Fedu pravděpodobně v tuto chvíli nezáleží na devalvaci CNY, nebo se soustředí především na domácí ekonomický vývoj.
  • Úpravy ekonomických prognóz byly tak minoritní, že si téměř nezaslouží pozornost (předpokládaná míra nezaměstnanosti se snížila o 0,1 %, předpověď inflace na rok 2016 se snížila o 0,1 %, centrální tendence se snížila a rozpětí se rozšířilo), avšak v poměrně jestřábím duchu se nese skutečnost, že „dot plot“ nevedl ke skutečnému snížení tempa čtyř předpokládaných zvýšení sazeb v roce 2016 – trhy dnes ráno naceňovaly jen dva a půl po včerejším jednání. Mediánová předpověď pro rok 2017 se drobně snížila, to však není příliš směrodatné.
  • Z holubičího pohledu prohlášení jasně uvádí, že s reinvesticemi splatných cenných papírů
    ze své vůle přestává pouze „do okamžiku, než se normalizace úrovně federálních fondů dá do pohybu“.

Můžeme tedy říci, že výsledek pro USD dopadl nejlépe, jaký mohl, přesto že vyhlídky na nejbližší období nejsou zcela jasné, protože musíme počítat i s ozvěnou rizik po jednání Evropské centrální banky začátkem tohoto měsíce i s tím, zda stále trvá riziko srovnání pozic před koncem roku nebo zda toto riziko převáží touha vrátit se k obchodům, které se začátkem tohoto měsíce po signálech ze strany Fedu nevydařily.

 

Graf: kurz EURUSD 4 hodiny

Kurz EURUSD se propadl na úroveň kolem 1,0900, i když stále zbývá dost prostoru, než se dostane do úrovně obratu kolem 1,0730. Krátkodobá rezistence se nyní pohybuje kolem 1,0900/25 a pokud se co nejdříve nedokážeme dostat níž, vzroste riziko, že uvízneme ve vyšším rozpětí až do rozpohybování obchodů v novém roce.

hardy1

Zdroj: Saxo Bank. Díky Saxo Trader si můžete vytvářet své vlastní grafy. Klikněte zde a dozvíte se více

 Vybrané měny zemí G-10

USD: Zdá se, že celkově bude pokračovat v růstu; chuť riskovat zřejmě určí, zda se bude obchodování soustředit spíše na kurz USDJPY a EURUSD (v případě větší chuti riskovat) spíše než na USD/rizikovější měny (pokud americké sazby porostou a chuť k riziku nebude). V tuto chvíli jako bod zájmu růstu USD preferujeme kurzy EURUSD a USDJPY (a USDCHF).

EUR: Klíčová zóna, kterou musíme zvládnout, se rozšiřuje pod 1,0750. Býčí trh tak má co dělat. Opět se ale pevně zaměřujeme na minima cyklu pod 1,0600 a s první rezistencí na 1,0900.

JPY: Kurz USDJPY se vyšplhal zpět nad první klíčovou překážku na 122,25, a proto očekáváme další vzestup, pokud se chuť riskovat do konce roku nezmění. Úplné zotavení zpět nad 123,00 opět ukazuje  na kompletní test maxim cyklu nad 125,00. Sledujme náladu Bank of Japan na dnešním jednání, překvapení ale nečekejme.

GBP: Libra vůči dolaru utrpěla kvůli nedávným holubičím signálům šéfa Bank of England Marka Carneyho (který pošilhává po ECB a kurzu EURGBP), avšak agresivnější předpověď Fedu na příští rok by měla pomoci vytáhnout předpovědi BoE výše. Tím by se měl kurz EURGBP snižovat společně s kurzem GBPUSD.

CHF: Překvapivě jsme zatím nezaznamenali výraznější zvýšení kurzu USDCHF – po včerejšku bych skoro očekával vzduchovou bublinu, možná ale nejdřív potřebujeme zaznamenat silnější oživení amerických sazeb, které tento měnový pár vytáhne nad paritu a vrátí růstový trend na správnou cestu. Kurz EURCHF  je i nadále nudný.

AUD: Kurz AUDUSD se vrátil zpět ke klíčové zóně 0,7175/50 zatímco trh se nemůže rozhodnout,  zda by výnosnější měny zemí G-10 měly kopírovat sílu dolaru spojenou s větší chutí riskovat. Celkově preferujeme USD, ale chceme vidět nějaké přesvědčivé grafy.

CAD: Kurz USDCAD včera dosáhl nových maxim v cyklu nad úrovní 1,3800 díky pokračujícímu trendu slabé ropy a silného dolaru. Očekává se silnější rezistence dalšího oslabování CAD vzhledem k tomu, že AUDCAD  a NZDCAD by mohly konečně zažít dlouho očekávanou výškovou nemoc.

NZD: Klesl v důsledku komentářů novozélandského ministra financí, který novozélandskou Rezervní banku obvinil, že v roce 2014 příliš zvedla sazby, a prohlásil, že ještě dlouho potrvá, než Nový Zéland zažije další zvyšování. Pokus o medvědí obrat v kurzu NZDUSD vypadá zajímavě, pokud dnes uzavřeme hluboko  pod 0,6750.

SEK: Včera se objevily nové krátké pozice EURSEK, avšak pár se opět usazuje níže a předpokládá se,  že při nezměněné chuti riskovat tak bude pokračovat až do konce roku.

NOK: Norská centrální banka dnes posílila díky dvoustrannému riziku spojenému se způsobem, kterým Norská centrální banka reaguje na pokles cen ropy. Forward guidance je stejně důležité jako to, zda dnes dojde ke snížení o 25 bp.

 

O autorovi

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd.

  

Saxo Bank:

Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank také na vybraných trzích poskytuje tradiční bankovní služby prostřednictvím Saxo PrivatBank.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve 25 pobočkách na pěti světových kontinentech.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!