Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

FX Aktuality: Yellenová svým projevem o zvyšování sazeb podpořila dolar

Saxo Bank 25. 9. 2015

Autor: John J. Hardy, měnový stratég Saxo Bank

  • Guvernérka Fedu Yellenová v univerzitním projevu naznačila pravděpodobné zvyšování sazeb v roce 2015
  • USD posílil proti bezpečným měnám, poklesl vůči rizikovým
  • Brazilský real vykázal výrazné zotavení z předchozích minim

Včera se objevily výrazné signály ze strany guvernérky Fedu Yellenové, že si trh vyložil holubičí projev ze zářijového jednání FOMC až příliš důrazně. Ve svém včerejším projevu na Massachusettské Univerzitě v Amherstu mluvila guvernérka o možném zvýšení sazeb v roce 2015 a připomněla trhům, že „monetární politika působí na skutečné pohyby trhu a inflaci s výrazným zpožděním“.

Kromě toho dodala, že pokud by sazby zůstaly nízké příliš dlouhou dobu, existují rizika pro finanční stabilitu.

Některé její další výroky naznačují, že Yellenové nevadí klesající míra nezaměstnanosti, a to dokonce i pod úroveň, která je obvykle považována za neslučitelnou se stabilní inflací. Avšak nízká zaměstnanost znamená, že na trhu je ještě určitý prostor.

Pravděpodobnost prosincového zvýšení sazeb se po včerejším projevu mírně zvýšila, trh ale tuto možnost stále reflektuje jen jako 50/50.

Reakce na slova Yellenové byla zajímavá – dolar výrazně posílil vůči euru, jenu a franku, avšak zůstal stejný nebo dokonce mírně poklesl vůči rizikovějším měnám. Zázrak rozvíjejících se trhů z poslední doby, brazilský real, vykázal ohromné zotavení z dřívějších dramatických minim v reakci na slib centrální banky, že využije všechny nástroje ke stabilizaci realu, a to včetně rezerv centrální banky.

Všimněte si jednoho: podle ostřejšímu projevu Fedu se mírně zotavují rozvíjející se trhy, rizikovější měny i chuť riskovat – je možné, že pro-cyklické postavení Fedu ve skutečnosti chuť riskovat spíše podporuje díky konkrétnějšímu projevu, než by narušovalo jistotu trhu?

Odjinud: Japonská klíčová inflace povyrostla o málo výš, než se čekalo v srpnu – na 0,8 % bez započítání potravin a energií – ačkoli se projevil určitý vliv toho, že čísla týkající se „ex Fresh Food“ zůstávají meziročně v mínusu. Je jisté, že porovnatelné náklady způsobí, že srovnání cen energií nebude od prosince tak zajímavé vzhledem k tomu, že ceny ropy od září do ledna padaly.

Graf: USDCHF

Dolar přežil včerejší pokles a opět vyhlíží možné předpoklady růstu. Pokud tento pár zvládne další vrstvu rezistence na úrovni 0,9820/0,9900, otevřela by se možnost zaútočit na 1,0200 a výše.

har1

Díky Saxo Trader si můžete vytvářet své vlastní grafy. Klikněte zde a dozvíte se více

Zdroj: Saxo Bank

 

Vybrané měny zemí G-10 – souhrn 

USD: Posílil vůči euru, JPY a CHF, všechny tyto tři páry však zůstaly v rozmezí. Z toho USDCHF je nejblíže tomu, „aby se něco stalo“. Jinak USD vůči rizikovějším měnám oslaboval.

 

EUR: Zdá se, že je zpět u negativní korelace vůči chuti riskovat, takže pokud se prokáže solidní návrat rizikových aktiv, mohlo by se euro opět pohybovat víceméně všemi směry.

 

JPY: Solidní CPI údaje z posledního dne, i když jen má tendenci reagovat na chuť riskovat pasivně.

 

GBP: Snaží se bojovat o důležitou kótu 0,7400 v páru EURGBP; oslabení libry vypadá trochu přehnaně, vezmeme-li v úvahu rostoucí chuť riskovat a vrátíme se zpět k pro-cyklickému zaměření na nadcházející zvyšování sazeb, atp. Na další důležitá data z Velké Británie si ještě budeme muset počkat.

 

CHF: Zůstává jako vždy zajímavý, protože včerejší prodej eura se na EURCHF tentokrát příliš neprojevil, zatímco USDCHF se nemůže dočkat těsně pod úrovní rezistence 0,9820/0,9900 a býčí trh má jasný důvod očekávat zvýšení nad zónu 1,02000.

 

 

O autorovi

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd.

 

 

Saxo Bank

Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online multi-asset obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích, která poskytuje svým soukromým i institucionálním klientům komplexní škálu nástrojů pro realizaci jejich obchodních a investičních strategií. Její finančně komunitní portál TradingFloor.com je první multi-asset sociální trading platformou. Saxo Bank, plně licencovaná a regulatorním pravidlům podléhající evropská banka svým klientům umožňuje obchodovat s FX, CFD, ETF, akciemi, futures, opcemi a dalšími deriváty v rámci platformy SaxoTrader, která obdržela mnohá ocenění. Tato platforma ve více než 20 jazykových mutacích je v rámci jednoho účtu přístupná z PC, tabletů či smartphonů. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank nabízí také profesionální portfolio management a správu fondů, a prostřednictvím Saxo PrivatBank i tradiční bankovní služby. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček pokrývá Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!