Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Indikátory stresu: Hra se židlemi a hudbou

Saxo Bank 8. 7. 2015
  • Rizika nákazy z Řecka zůstávají ve hře
  • „Síla“ EURUSD signalizuje sílící riziko zvratu
  • Mezní náklady na kapitál zůstávají zvýšené

Autor: Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank

Určitě nejsem jediný, kdo je ve spojitosti s Řeckem už otrávený různými časovými osami, potenciálními výsledky, nejhoršími scénáři a Evropou, která je zcela řízena politiky (nikoliv byznysem nebo lidmi).

Dobrou zprávou je, že dosavadní přístup k EU jakožto „dojné krávě“ je pryč, špatnou zprávou však to, že najít východisko z této situace bude obtížné a nestálé. Moje oblíbená analogie je hra se židlemi a hudbou:

V klasické hře, když hudba přestane hrát, jedna židle chybí – v současné řecké hře mohou chybět tak tři, možná dokonce čtyři židle.

Nenechte si od nikoho namluvit, že neexistuje „nákaza“ z rizika, nebo ještě lépe – podívejte se na přehled vybraných grafů tohoto týdne. V kontextu nepříjemností, se kterými se Eurozóna momentálně potýká, by měl vaše investiční rozhodnutí vést trh – ne Merkelová, Hollande nebo (nedej bože) Tsipras.

Všichni jsou naprosto zaslepeni tím, že mají řešení, nebo že v takto nejasné situaci je nejlepší taktikou získat co nejvíce času.

Slyšte výrok dánské poroty k nákaze:

Vývoj vypadá nakaženě – Německo vs. Itálie v průběhu 10 let:

 st1

Zdroj: Bloomberg, Twitter, Saxo Bank

 

DAX otestoval třikrát dno (tradičně čtvrtý test bude tím důležitým):

st2

Zdroj: Bloomberg, Twitter, Saxo Bank

 

 Vývoj vypadá v prostředí nezamýšlených důsledků nevyrovnaně: Bulharsko (slabé financování) vs. Německo:

 st3

Source: Bloomberg, Saxo Bank

 

A nyní k naší pravidelné předpovědi:

 

Někdo mi říkal, že výprodej (selloff)  není zase „tak špatný”. Uniklo mi snad něco? 4 biliony dolarů jsou pryč!

 

Zde je pohled na globální oceňování akciových trhů:

 st4

Source: Bloomberg, Saxo Bank

Zde můžeme vidět největší překvapení tohoto týdne (a vysvětlení „síly“ EURUSD)… riziko zvratu sílí, neslábne, jelikož cena navíc za nákup put opcí místo call opcí klesá.

st5

Source: Bloomberg, Saxo Bank

 

Starodávné predikátory jako např. High Yield najednou opět vysvětlují výprodej akcií…

st6

Source: Bloomberg, Saxo Bank 

Mezní náklady na kapitál zůstávají zvýšené……

st7

Source: Bloomberg, Saxo Bank

 

Volatilita u dluhopisů nadále roste:

st8

Source: Bloomberg, Saxo Bank 

Bankovním CDS to nevoní….

st9

Source: Bloomberg, Saxo Bank 

 

Pamatujte, že největší riziko zůstává stále pokračující hra se židlemi a hudbou – reálné riziko je nelikvidita, jelikož nafouklé VaR budou tlačit na likvidaci pozic na trhu pouze přes stranu poptávky,  , nikoliv nabídky.

 

Pravděpodobnost Grexitu zůstává 75 %.

 

 

O autorovi:

Steen Jakobsen je dánský ekonom. V březnu 2011 byl jmenován do funkce hlavního ekonoma Saxo Bank. Do Saxo se vracel po dvouleté přestávce, během které pracoval jako investiční ředitel společnosti Limus Capital Partners. Před svým odchodem na počátku roku 2009 působil v Saxo Bank téměř devět let jako investiční ředitel. Má víc než dvacet let praxe v oblasti proprietary trading (obchodování na vlastní účet) a alternativního investování.

 

 

Saxo Bank

Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online multi-asset obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích, která poskytuje svým soukromým i institucionálním klientům komplexní škálu nástrojů pro realizaci jejich obchodních a investičních strategií. Její finančně komunitní portál TradingFloor.com je první multi-asset sociální trading platformou. Saxo Bank, plně licencovaná a regulatorním pravidlům podléhající evropská banka svým klientům umožňuje obchodovat s FX, CFD, ETF, akciemi, futures, opcemi a dalšími deriváty v rámci platformy SaxoTrader, která obdržela mnohá ocenění. Tato platforma ve více než 20 jazykových mutacích je v rámci jednoho účtu přístupná z PC, tabletů či smartphonů. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank nabízí také profesionální portfolio management a správu fondů, a prostřednictvím Saxo PrivatBank i tradiční bankovní služby. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček pokrývá Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!