Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Intenzivní prodeje ropy, zlato v průlomu

Saxo Bank 5. 9. 2017

 

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

  • V minulém týdnu fondy omezily býčí sázky u hlavních komodit o 9 %
  • Pokles ropy WTI o 105 671 lotů byl rekordním týdenním poklesem
  • Severokorejské jaderné testy zvyšují poptávku po bezpečných komoditách
  • Zlato prorazilo nad 1 300 dolarů za unci, stříbro drží krok jen obtížně

Hedgeové fondy v minulém týdnu omezily býčí sázky o 9 % u všech hlavních komodit. Kupce i nadále lákaly vzácné a průmyslové kovy, zatímco krátké prodeje u ropy WTI padaly. Čím dál více se totiž ukazovalo, že třetí pokus o býčí cyklus v tomto roce vykazuje známky neúspěchu.

 

Rekordní týdenní pokles u ropy WTI

Prodávání ropy WTI se zrychlilo, když hurikán Harvey ochromil poptávku rafinérií v oblasti Texaského zálivu, což způsobilo dramatický pokles poptávky po surové ropě. Pokles o 105 671 lotů u čistých dlouhých pozic WTI byl největším zaznamenaným týdenním poklesem. Stimulovaly ho v první řadě čerstvé rychlé nákupy, když se přerušil třetí letošní pokus o býčí cyklus. Benzín zaznamenal jen skromné zvýšení o třetinu. Toto číslo se nejspíš zvýšilo po minulém úterku, kdy se nadále šířily záplavy a zavíraly se rafinerie.

Zlato v průlomu nad 1 300 dolarů za unci, stříbro drží krok jen obtížně

Prolomení zlata nad 1 300 USD za unci vyvolaly čerstvé nákupy. Čisté dlouhé pozice se zvýšily o
18 % na 232 000 lotů, tedy nejvýš od září 2016. Poměr mezi dlouhými a krátkými pozicemi poskočil z 1 téměř k 19 v uplynulých několika týdnech. Jde o nejvyšší poměr od prosince 2012 a to by mohlo znamenat problém, pokud by se zlato prolomilo zpátky pod 1 300 dolarů za unci. Nyní to hlavně ukazuje, v jakém rozsahu trh pokračuje v tendencích k býčímu obratu.

Severokorejské jaderné testy, které proběhly o víkendu, ještě více zvýšily poptávku po bezpečných komoditách jako zlato. Prozatím v pondělí dosáhlo jedenáctiměsíčního maxima, když se obchodovalo výše než při prudkém vzestupu z noci, kdy v USA v listopadu probíhaly volby.

 

 

Stříbro se jen obtížně snaží udržet krok se zlatem, a to přesto, že má potenciální podporu od zvyšujících se průmyslových kovů. To je vnímáno jako znamení, že relativní podpora zlata vychází z diverzifikace a poptávky po bezpečných komoditách ve vztahu k Severní Koreji, nejistotě spojené s Trumpem a holubičím centrálním bankám. Výsledkem je, že čisté dlouhé pozice stříbra zůstávají
47 % pod dubnovým rekordem, zatímco zlatu bude stačit jen dalších 20 %, aby zastínilo svůj rekord z června 2016.

 

Nakupování měkkých komodit probíhalo s tím, že i nadále prodej kávy vyrovnávaly short-covering cukru a kakaa, ale i čerstvé nákupy bavlny. Pozdější vývoj přišel v reakci na obavy, že záplavy spojené s hurikánem Harvey by mohly snížit letošní úrodu. Obchodníci s obilninami se nadále přizpůsobovali kolapsu cen, jehož svědky jsme byli v uplynulých měsících. Nová kontraktní minima u futures kukuřice i prosincové pšenice podpořila setrvalé prodeje krátkých pozic.

O autorovi:

Ole Hansen začal pro Saxo Bank pracovat v roce 2008 a od roku 2010 pracuje jako hlavní komoditní stratég. Jeho prací je tvorba strategií a analýz globálních komoditních trhů definovaných fundamentálními ukazateli, náladou trhu a technickým vývojem.

Ole Hansen je autorem týdenních zpráv, které mapují vývoj na trzích s komoditami a současně klientům poskytují názory na obchodování v rámci značky SaxoStrats. Pravidelně přispívá do vysílání i tištěných médií jako jsou CNBC, Bloomberg, Reuters, Wall Street Journal, Financial Times a Telegraph. Před příchodem do Saxo Bank pracoval Ole Hansen 18 let v londýnské City jak v obchodě, tak i v oblasti multi-asset hedgeových fondů.

Má zkušenosti s obchodováním i investicemi a je respektovaným stratégem, který se pravidelně setkává s klienty Saxo Bank po celém světě. Bankovní vzdělání získal Ole Hansen v Danske Bank.

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!