Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Komoditní report: Zlato září, ropa nachází podporu

Saxo Bank 24. 8. 2017

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

  • Rizika spojená s Trumpovou politikou zvětšují volatilitu trhu
  • Vedení mezi průmyslovými kovy se ujal zinek, dosáhl desetiletého maxima
  • Ropa Brent nalezla podporu, když se její zásoby snížily
  • Potenciál růstu ropy WTI nad 50 dolarů za barel je omezený
  • Zlato dosáhlo maxima díky americkému politickému zmatku a holubičímu FEDu a ECB

Zotavení amerických a světových akcií po obavách spojených se Severní Koreou začátkem srpna se ukázalo jako pomíjivé, když volatilita minulý čtvrtek stáhla níž klíčové indexy. Politické tření mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a Kongresem nadále eskaluje a jeho administrativa působí čím dál více dysfunkčně a izolovaně. Tváří v tvář riziku, že bude americká politika zcela paralyzovaná, vykazuje trh zvětšující se známky nervozity. Index S&P 500 klesl o 1,5 % a skutečnost, že k popsání takového relativně malého posunu byly užity výrazy typu „prudký pád“ nebo „kolaps“ ukazuje, jak nepřipravený nyní trh je, když přijde na zvýšenou volatilitu a slabost trhu.

Vedení mezi průmyslovými kovy se ujal zinek, dosáhl desetiletého maxima

Komodity se obchodovaly níž. Už druhý týden za sebou pomohly zisky v oblasti průmyslových a vzácných kovů a předešly tomu, aby komodity utrpěly ještě hlubší ztráty. Zlato vytvořilo další výzvu v klíčové rezistenci poté, co oznámení FED a ECB naznačily, že jejich monetární politika zůstává stejná. Zinek se ujal vedení mezi průmyslovými kovy. Dosáhl desetiletého maxima, když se zásoby ve skladech monitorovaných burzami v Šanghaji a Londýně smrskly na minimum od roku 2008.

Měď z tohoto vývoje také těžila, ale urputně bojovala o prolomení rezistence kvůli vyšší globální nejistotě. Sektor obilovin trpěl prudké ztráty, přičemž pšenice určená k prosincovému dodání dosáhla kontraktního minima – zejména z Ruska, kde rekordní produkce zaznamenává stále vyšších hodnot.

 

Ropa Brent nalezla podporu, když se její zásoby snížily

Lehká ropa WTI a ropa Brent našly podporu poté, co se poddaly a přiblížily se k polovině hodnoty vzchopení z období červen-srpen. Poslední oslabení následovalo po týdenní zprávě americké vlády o zásobách a výrobě. Sedmé snížení hladiny ropy Brent v řadě a další proti-sezónní pokles v celkových amerických zásobách ropy si získaly méně zájmu než týdenní skok v produkci ropy Brent ze 79.000 barelů denně na 9,5 milionů barelů denně (tedy blízko rekordní hodnotě 9,6 milionů barelů denně z června 2015).

 

Potenciál růstu ropy WTI nad 50 dolarů za barel je omezený

Během posledního vzestupu se křivka posunu opět zploštila. K tomu došlo, protože producenti znova zintenzivnili zajišťovací obchody, když se smluvní ceny ropy WTI na následující rok vrátily zpět nad cenu 50 dolarů za barel. Podle nejčerstvější zprávy Reuters, která analyzovala finanční dokumenty za druhé čtvrtletí, potřebují američtí producenti břidlicové ropy cenu WTI okolo 50 dolarů za barel, aby operovali s nulovým ziskem. Na základě toho zůstává potenciál vzestupu nad 50 dolarů za barel omezený, protože OPEC bude mít potíže vyřešit v blízké době globální přebytek a rostoucí ceny mají potenciál ještě navýšit americkou produkci břidlicové ropy.

Investoři upřednostňují inverzní trh, protože nabízí pozitivní carry u dlouhých pozic. To bylo vidět ve zprávě Commitments of Traders na týden do 8. srpna, kde fondy zvýšily býčí sázky na ropu Brent o 58.255 lotů, zatímco na ropu WTI o 2.253 lotů snížily.

 

Současný inverzní trh u ropy Brent, který někteří vnímají jako dočasný, byl vyvolán nižší produkcí v Severním moři a silnými maržemi rafinerií spolu se zvýšeným tokem evropské a západoevropské surové ropy do Asie. Přetrvávající velké prémie u ropy WTI by mohly mít za následek zvýšenou exportní poptávku po ní. To by pomohlo omezit dopad na americké zásoby ze sezónního zpomalení poptávky rafinérií, jehož začátek se očekává během několika týdnů po konci hybné sezóny.

Třetí býčí cyklus od března je stále při životě, ačkoliv čelí výzvě. Ropa Brent prokázala nejlepší relativní výkon, když našla oporu na psychologické úrovni 50 dolarů za barel. Pokud ropa Brent zůstane nad hladinou 48 dolarů za barel, zachováváme si v Saxo Bank výhled, že současná slabost je snahou najít spodní hranici rozmezí, které nabízí rezistenci před hladinou 55 dolarů za barel.

Vývoj ropy Brent

 

 

Zdroj: Saxo Bank

Zlato dosáhlo maxima díky americkému politickému zmatku a holubičímu FEDu a ECB

Zlato a stříbro se pohotově vzpamatovaly z oslabení, které následovalo po uvolnění napětí na Korejském poloostrově. Vydání relativně holubičích informací ze strany FED i ECB spolu s obnovenou slabostí akciového trhu a zvýšeným politickým třením v USA zaznamenalo dosažení nového ročního maxima u zlata po prolomení dvojitého vrcholu ve výši 1.295 dolarů za unci z dubna a června.

Poptávka po diverzifikaci a bezpečných komoditách, zejména bude-li pokračovat slabost akciového trhu, bude nejspíše nadále tlumit chuť prodávat. Nejlepší kamarád zlata, japonský jen, nicméně ještě musí dosáhnout průlomu výš, když se trh zaměřuje na pár USDJPY na hodnotě 108,80 jakožto klíčovou hodnotu, pod níž by mohla být vidět síla jenu podporující zlato.

 

Zatímco obavy týkající se Severní Koreje přicházejí a odcházejí, čím dál více se jeví, že Donald Trump bude konzistentním zdrojem podpory, vzhledem k tomu, jak je jeho působení ve funkci prezidenta nepředvídatelné. To se projevuje dost výrazně podobně jako tření mezi Bílým domem a Kongresem a administrativa prezidenta Trumpa se zdá čím dál více disfunkční a izolovaná. Zlato opět zkouší dvojitý vrchol, ale potřebuje podporu silnějšího jenu, slabších akcií a stabilních až nižších výnosů, aby postupovalo vstříc dalšímu cíli. Tím je listopadové maximum ve výši 1.337 dolarů za unci z období po amerických volbách následované vrcholem roku 2016 ve výši 1.375 jenů za unci.

 

O autorovi:

Ole Hansen začal pro Saxo Bank pracovat v roce 2008 a od roku 2010 pracuje jako hlavní komoditní stratég. Jeho prací je tvorba strategií a analýz globálních komoditních trhů definovaných fundamentálními ukazateli, náladou trhu a technickým vývojem.

 

Ole Hansen je autorem týdenních zpráv, které mapují vývoj na trzích s komoditami a současně klientům poskytují názory na obchodování v rámci značky SaxoStrats. Pravidelně přispívá do vysílání i tištěných médií jako jsou CNBC, Bloomberg, Reuters, Wall Street Journal, Financial Times a Telegraph. Před příchodem do Saxo Bank pracoval Ole Hansen 18 let v londýnské City jak v obchodě, tak i v oblasti multi-asset hedgeových fondů.

 

Má zkušenosti s obchodováním i investicemi a je respektovaným stratégem, který se pravidelně setkává s klienty Saxo Bank po celém světě. Bankovní vzdělání získal Ole Hansen v Danske Bank.

 

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!