Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Money managers jsou vybíraví; zlato sází na rekordní minimum

Saxo Bank 22. 12. 2015
  • Sázky na býčí komodity se už třetí týden za sebou zvyšují
  • Nakupují se hlavně futures pro ropu, kukuřici a pšenici
  • Medvědí sázky na zlato dosáhly před jednáním FOMC 16. prosince nového rekordu
  • Prodej zlata je podporován zejména odchodem dlouhých pozic, krátké pozice zůstaly téměř stabilní
  • Zlato našlo po zvýšení amerických sazeb již podruhé podporu na 1 045 USD/unci
  • Ve zbytku prosince by mohl být nakrátko spuštěn zpětný odkup zlata
  • Ropa dosahuje nových, víceletých minim, v minulém týdnu došlo ke zpětnému odkupu
  • Ropa zaznamenala první týden čistých nákupů ze šesti vzhledem k tomu, že se WTI přiblížila minimům z doby finanční krize

 

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

Finančníci zvýšili sázky na býčí komodity již třetí týden za sebou. Nákupy byly však soustředěny pouze na tři trhy futures: ropy, kukuřice a pšenice. Sektor kovů dostal další zásah už před jednáním FOMC 16. prosince a medvědí sázky na zlato vzrostly na rekordní maximum.

hn1

Před jednáním FOMC minulý týden zvýšili finančníci rekordní čisté krátké pozice zlata ještě více. Jak je vidět v tabulce výše, prodej byl podpořen zejména odchodem dlouhých pozic, zatímco krátké pozice se téměř nezměnily. Vzhledem k tomu, že čisté krátké pozice se s blížícím se začátkem roku 2016 už tak nacházejí  na rekordních maximech, síla dolaru a tempo dalších zvyšování sazeb Fedem stanoví, zda můžeme v prvních měsících roku 2016 čekat další oslabování cen.

Zlato našlo podruhé po zvýšení amerických sazeb podporu na 1 045 USD/unci a zbylé dva prosincové týdny  by mohly spustit částečný zpětný odkup vzhledem k tomu, že v tomto období se toho mnoho neděje.

hn2

Ropa i nadále dosahuje víceletých minim a minulý týden došlo ke zpětnému odkupu ze strany finančníků držících rekordní krátké pozice. Zaznamenali jsme první týden čistých nákupů z šesti, jelikož cena WTI ropy dosáhla úrovně podpory na minimu z roku 2008, kdy začala finanční krize. Kromě konce roku,  který obvykle přináší klid a nízkou likviditu, se medvědí obchodníci obávají o zotavení.

hn3

O autorovi:

Ole Hansen je odborníkem na obchodování s využitím všech druhů investičních nástrojů. Může se pochlubit více než dvacetiletou zkušeností v oboru investic a obchodování. Do Saxo Bank přišel v roce 2008 a stal se součástí jejího strategického a analytického týmu jako vedoucí strategie komodit. Před příchodem do Saxo Bank Ole Hansen 15 let pracoval v Londýně, kde byl zodpovědný za chod obchodního výkonného týmu pro multi-asset Futures a Forex hedgeové fondy. V současné době se soustředí především na vývoj komodit. Jeho týdenní zpráva na téma komodity je pravidelně publikována na online bázi a v tištěných médiích po celém světě.

 

Saxo Bank:

Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank také na vybraných trzích poskytuje tradiční bankovní služby prostřednictvím Saxo PrivatBank. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve 25 pobočkách na pěti světových kontinentech.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!