Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

OPEC snižuje produkci, dostaví se výsledky?

Saxo Bank 30. 9. 2016

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

 

  • Saúdská Arábie odvolává strategii „pump-and-dump“ („těžit a prodat“) po odsouhlasení dohody o snížení množství produkované ropy.
  • Jde o první snížení produkce v rámci OPEC od roku 2008.
  • Podrobnosti dohody je třeba vyřešit během setkání zástupů OPEC 30. listopadu.
  • Očekává se, že Nigérie, Libye a Irán budou od toho opatření osvobozeny.
  • Dopady se pravděpodobně projeví nejdříve v lednu 2017.
  • Krátkodobá až střednědobá předpověď ohledně ropy se stále drží pod úrovní 50 dolarů za barel.

 

Intenzivní strategie pump-and-dump („těžit a prodat“), kterou Saúdská Arábie představila v listopadu 2014, byla odvolána poté, co se členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) setkali v Alžíru a rozhodli snížit produkci ropy až o 700 000 barelů za den. Přesné rozvržení bude dohodnuto na příštím setkání zástupců OPEC, jež se bude konat 30. listopadu.

Jde o první snížení produkce za osm let a bylo přijato za účelem podpoření vyvažovacích procesů, které se téměř zastavily, protože několik členů organizace OPEC a Rusko v uplynulých měsících pokračovaly v plynulém navyšování produkce. Rozhodnutí bylo přijato, aby se zamezilo propadu trhu, dokud se nezačne ukazovat, že se globální převis nabídky snižuje.

Zůstává několik nezodpovězených otázek:
1) Kdo bude snižování realizovat, jestliže se předpokládá, že někteří členové jako Nigérie, Libye a především Irán budou od tohoto opatření osvobozeni?

2) Kdo zajistí kompenzaci snížení v souvislosti s potenciálním nárůstem v Nigérii a Libyi?

3) Budou se používat nezávislé odhady produkce nebo čísla jednotlivých zemí, která obvykle bývají navýšená?

4) Kdy začne snižování platit? Pokud dohoda nebude zrealizována dříve než 30. listopadu, nedá se očekávat, že by se dopady projevily dříve než v lednu.

Některé z těchto dotazů směřují na Saúdskou Arábii, protože se zdá, že právě ta se bude muset postarat o nejvyšší snížení. Ale produkce méně barelů za vyšší cenu je nejspíše cena, která se tomuto království vyplatí. Především pak vzhledem k tomu, že v tomto období roku tam obvykle dochází ke snižování produkce.

Investiční fondy minulý týden navýšily hrubou tržní hodnotu o 50 % ještě předtím, než tento týden ceny začaly stoupat a klesat jako na horské dráze. Následující vývoj záleží na tom, k jakému dalšímu snižování bude muset docházet.Ropa Brent crude je stále pod vrcholem, který byl zaznamenán nedávno, když v srpnu saúdský ministr energetiky poprvé upozornil na možné zmrazení produkce.

OPEC i cenu ropy posiluje skutečnost, že čím dál méně funkční kartel opět jednou ukázal, že se dokáže na něčem dohodnout. Spojené státy a další vysokonákladoví producenti navíc toto rozhodnutí uvítají vzhledem k jeho potenciálu stabilizovat a eventuálně i podpořit produkci. Nyní je však předčasné činit závěry. Toto rozhodnutí bylo snadné ve srovnání s tím, jak obtížná vyjednávání se chystají na listopadovém setkání. Připojí-li se Rusko, budeme mít náležitou dohodu, která by mohla ropu vrátit na červencové hodnoty, ale výše v tuto chvíli asi ne. Rozmezí 45 až 50 dolarů za barel je v nadcházejících měsících pro nás nejvhodnější a to se po zmíněném oznámení, jehož hlavní detaily ještě musí být dořešeny, nezměnilo.

han

Graf: Ropa Brent crude prudce vzrostla doslova přes noc o 6 %, ale ještě nedosáhla srpnového vrcholu, které nastal poté, co Saúdové slovně zasáhli do stavu trhu.

Zdroj: SaxoTraderGO

 

 

 

O autorovi

Ole Hansen je odborníkem na obchodování s využitím všech druhů investičních nástrojů. Může se pochlubit více než dvacetiletou zkušeností v oboru investic a obchodování. Do Saxo Bank přišel v roce 2008 a stal se součástí jejího strategického a analytického týmu jako vedoucí strategie komodit. Před příchodem do Saxo Bank Ole Hansen 15 let pracoval v Londýně, kde byl zodpovědný za chod obchodního výkonného týmu pro multi-asset Futures a Forex hedgeové fondy. V současné době se soustředí především na vývoj komodit. Jeho týdenní zpráva na téma komodity je pravidelně publikována online i v tištěných médiích po celém světě.

 

 

 

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!