Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Po jednání ECB jsou obchodníci s měnami na nervy

Saxo Bank 16. 3. 2016

 

  • Oproti předpokladům vystřelil kurz EURUSD po jednání ECB minulý týden vzhůru
  • Růst by mohlo vysvětlit Draghiho stažení se z měnových bitev
  • Vliv centrálních bank na trhy může slábnout
  • Globální problémy se uklidňují, ale Fed tento týden sazby pravděpodobně nezvýší

Autor: John J. Hardy, vedoucí oddělení forexu v Saxo Bank

Reakce měnových trhů na jednání Evropské centrální banky minulý týden vyznívá poměrně zoufale. Obchodníci se snaží pochopit, kam by měli zaměřit svou pozornost a jak bude trh na politiku centrální banky reagovat.

ECB minulý čtvrtek odhalila víc, než se čekalo, avšak po prvotním odprodeji euro prudce vzrostlo a kurz se při konci obchodování uzavíral u vyšší hranice svého rozmezí z minulých měsíců.

Růst eura se projevil i přes prohlášení, že centrální banka nejen že zvýší své měsíční nákupy vedoucí ke kvantitativnímu uvolňování, ale přidá do nabídky nákupů ještě firemní obligace a nabídne bankám půjčky za negativní úrok v rámci nové řady čtyřletých půjček nazvaných TLTRO.

Proč tedy euro vzrostlo natolik, že popřelo běžnou reakci, na kterou bylo možné se v posledních letech spolehnout, tj. větší uvolňování znamená slabší měnu?

Nejjasnější spouštěč růstu eura se projevil během tiskové konference prezidenta ECB Maria Draghiho, kde naznačil, že končí se snižováním depozitních sazeb ECB, protože stále zápornější sazby by mohly příliš zatížit finanční instituce.

To naznačuje, že Draghi byl donucen uznat, že ECB nemůže sama dosáhnout odchodu ze silně obávaného deflačního teritoria tím, že by měnu stlačila ještě nižšími sazbami.

Jinak řečeno, končí Draghiho éra měnového bojovníka, která byla jen ozvěnou lednového pokusu Bank of Japan posunout se k negativním sazbám. Tedy pokusu, který naprosto nedokázal měnu oslabit a jen spustil intenzivní nestabilitu. Za druhé, jak jsem uvedl ve svém komentáři minulý týden, existuje stále silnější pocit, že nekonvenční opatření centrální banky fungují pouze v případě, kdy hráči na trhu věří, že fungovat budou, a máme stále více náznaků, že centrálním bankám dochází dech.

Pozitivnějším důvodem pro růst eura by mohlo být to, že zaměření ECB na prodloužení extrémně přístupného úvěru pro evropské banky přináší tolik potřebnou úlevu finančním podmínkám v EU, které začátkem tohoto roku vyvolaly značné obavy.

Bez ohledu na zdůvodnění této nestandardní reakce na jednání ECB minulý týden jsou měnové trhy stále nervózní v očekávání klíčových jednání centrálních bank, jednání Bank of Japan, které proběhlo v pondělí večer a dnešního jednání FOMC.

Téměř všechny obavy, které snižovaly očekávání trhu vůči letošnímu zvyšování sazeb ze strany Fedu, se v tuto chvíli dramaticky snížily. Rizikové akcie se zotavily, americký dolar je slabý, čínská měna se nikam nehrne, ceny ropy jsou stabilní a rozvíjející se trhy opět chytily druhý dech.

A přesto je pravděpodobné, že Fed sazby nezvýší v obavě, že pokud by to udělal tak brzy poté, co nedávno volal po opatrnosti, už tak dost nervózní trh by to nestrávil. Avšak reakce na poslední jednání BoJ a ECB naznačují, že centrální banky ztrácejí schopnost dosáhnout svého tím, že jen vyšlou politické signály. Proč bychom měli reagovat na verbální sliby, když víme, že se Fed neustále dívá do zpětného zrcátka?

O autorovi:

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd. John Hardy poskytuje komentáře k FX a hlavním třídám aktiv z makroekonomického hlediska.


Saxo Bank:

Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank také na vybraných trzích poskytuje tradiční bankovní služby prostřednictvím Saxo PrivatBank. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve 25 pobočkách na pěti světových kontinentech.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!