Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Po projevu britské premiérky libra povyskočila

Saxo Bank 18. 1. 2017

Autor: John Hardy, vedoucí oddělení forexu Saxo Bank

Tak jsme shlédli projev britské premiérky Theresy Mayové k brexitu. Jak jsme předpokládali, před ním jsme viděli výrazné oslabení libry. V podstatě bez ohledu na to, co premiérka řekla – hlavně proto, že si nemyslím, že by vůbec mohla čímkoli překvapit – došlo po projevu k částečné úlevě v obchodování libry. Ve chvíli, kdy toto čtete, už se vše mohlo opět změnit, ale prozatím vypadala reakce takto. Tak tedy jen stručný seznam toho, o čem premiérka mluvila: důraz je samozřejmě na jasný odchod z EU, jasný odchod z jednotného trhu. Premiérka doufá, že dosáhne dohody o volném obchodu, ale Británie v žádném případě nestojí o nějaké částečné členství v EU, jde o jasný brexit.

Vzhledem k tomu, že projev přednesla se sloganem „globální Británie“ za sebou, je jasné, že chce zdůraznit, že Velká Británie hodlá mít skvělé vztahy se zbytkem světa a chce mít velmi otevřené hranice. Myslím, že toto bylo namířeno hlavně na sektor finančních služeb. Dále také sdělila, že Británie hodlá odstoupit i od Evropského soudního dvora a získat suverenitu při rozhodování o imigraci. Na druhou stranu zdůraznila, že chce dosáhnout dohody ve prospěch současných občanů EU žijících v Británii, takže se jejich deportace nemusíme obávat.

Myslím si, že v projevu zazněla dvě zásadní témata, která také vedla k oživení libry. Jedním z nich byla zásadní otázka, jak vlastně odchod proběhne? Premiérka zdůraznila, že by si přála dospět k dohodě do dvou let od okamžiku, kdy vstoupil v platnost článek 50, ale poté předpokládá postupný přechod ze současných vztahů do nových. Tím pádem by nenastal náhlý „pád z útesu“. Libra reagovala posílením, které se zvýraznilo, když premiérka vyslovila úmysl, aby dohodu ratifikovaly a podepsaly obě komory Parlamentu. To naznačuje, že politická vůle tímto směrem je značně široká i hluboká. Díky tomu libra opět posílila.

Taková je tedy situace, ale bude oživení trvalé? Těžko říct, je to spíše o náladě. Musíme také chápat evropskou stranu rovnice. Na trhu se zatím projevuje výrazně silnější libra, nikoli však ve srovnání s úrovní před jedním či dvěma týdny, ale čistě ve srovnání s nejnižší úrovní v období před včerejším projevem. V takovou chvíli je posílení v podstatě nevyhnutelné.

Zajímavé je, že většina nákupů libry se soustředí na dolar.

h2

Libra posílila i vůči euru, ale kurz EURGBP poklesl méně vzhledem k tomu, že libra roste i jinde. Myslím, že euro díky tomu získalo pozitivní směr v naději, že situace možná najde smírné řešení. Dnes byl například kurz EURUSD přes 1,07, částečně díky slabému dolaru. O tom zde ale mluvit nechci, v podstatě jde však o jasnou izolovanou sílu libry.

Podívejme se tedy na následující kurzy:

Kurz GBPUSD – úroveň 1,23 je klíčem pro tento měnový pár. Pokud ji prolomíme a uzavřeme nad touto úrovní, vstoupí do hry důležitá úroveň 1,25.

Kurz EURGBP – zde se přibližujeme zóně 86,50 až 86,00. Myslím, že tuto hranici je nutné překonat, aby dokázala vytvořit daleko lepší formaci – o tom jsme mluvili v jedné z mých FX aktualit – a to mnohem níž, směrem k zóně 83,00 až 83,50. Nezapomeňte však, že ani taková větší formace nebude automaticky znamenat větší posílení libry. U EURGBP sledujte úroveň 88,00, ta se zdá pro růst poměrně důležitá, když se od ní kurz v tuto chvíli značně vzdálil.

To je tedy naše reakce na projev britské premiérky k brexitu. Zdá se, že se libra snaží o oživení. Měli bychom opatrně sledovat automatickou reakci, ale pokud bude posílení pokračovat, kloníme se spíš k poklesu kurzu EURGBP, protože dolar by po Trumpově inauguraci mohl opět růst. Kurz GBPUSD by každopádně mohl opět posílit, ale jen v případě, že síla libry vydrží. Díky poklesu kurzu EURGBP by podle nás mohla.

 

O autorovi:

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd. John Hardy poskytuje komentáře k FX a hlavním třídám aktiv z makroekonomického hlediska.

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!