Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Po zrušení sankcí vůči Íránu klesly ceny ropy

Saxo Bank 19. 1. 2016
  • Reakce trhu dává smysl, když si připomeneme předchozí vlnu íránské ropy
  • Další otázkou je, jak rychle dokáže Írán zvýšit dodávky
  • Pro Írán nemá smysl ropu produkovat, když se neprodá
  • Potenciální vstřícné gesto Ruska by mohlo vést ke snížení produkce ropy v Saudské Arábii
  • Stále více producentů ropy se ocitá nad propastí

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

V pátek se ropa prodávala v očekávání víkendového zrušení sankcí vůči Íránu a v pondělí se rozprodávala znovu poté, co se zákaz obchodování stal historií. Oslabení, které jsme vnímali od července loňského roku, bylo částečně podpořeno očekáváním zrušení sankcí. Jakmile se prach usadí a ropa překoná prvotní reakci, přijde otázka, jak rychle bude Írán schopen a ochoten zvýšit nabídku.

Brent ropa zatím během ledna ztratila téměř čtvrtinu své hodnoty a 38 % od 4. prosince, kdy jednání Opec skončilo neshodou:

hn1

Zdroj: SaxoTraderGo. Díky SaxoTrader si můžete vytvářet své vlastní grafy. Klikněte zde a dozvíte se více. Ze skladů by mohlo velmi rychle vyplout až 24 supertankerů a právě tato prvotní záplava ropy je tím, čeho by se měl trh v nejkratším období obávat.

Ve střednědobém horizontu však předpokládáme, že produkce ropy poroste postupně. Zaprvé proto, aby nedocházelo k dalšímu tlaku na cenu, a za druhé proto, že znovu vybudovat síť odběratelů chvilku potrvá. Nemá smysl ropu produkovat, pokud ji nedokážete prodat.

Roky sankcí a nízkých investic také zřejmě znamenají, že nějaký čas potrvá, než se vše vrátí na úroveň před uvalením sankcí.

Minulý týden uvedl ruský Transneft, že by ruský export mohl zpomalit o 6,4 % proti roku 2015. Pokud tomu tak bude, mohlo by jít o vstřícné gesto vůči zemím Opec, na které se čekalo a které by mohlo vést k potenciálnímu snížení produkce na straně Saudské Arábie.

Hedgeové fondy zřejmě v týdnu končícím 12. lednem společně nashromáždily rekordně krátké hrubé pozice v objemu více než 400 milionů barelů u ropy WTI a Brent. Údaje o WTI byly zveřejněny v pátek, Brent dnes ve 12 hodin.

Spekulativní krátké sázky na Nymex WTI ropu vyskočily minulé úterý o 14 %. Když k tomu přidáme krátké pozice ICE WTI a Brent ropy, celkové hrubé krátké pozice zřejmě překročí 400 milionů barelů:

hn2

Prognóza na nejbližší období zůstává slabá, ale vzhledem k tomu, že letos už ropa spadla o téměř čtvrtinu a od jednání Opec 4. prosince o téměř 40 %, očekáváme nyní konsolidaci. Může se stát cokoli, zejména když do hry vstoupí politika, a to zejména nyní, kdy stále více producentů ropy stojí nad propastí.

O autorovi:

Ole Hansen je odborníkem na obchodování s využitím všech druhů investičních nástrojů. Může se pochlubit více než dvacetiletou zkušeností v oboru investic a obchodování. Do Saxo Bank přišel v roce 2008 a stal se součástí jejího strategického a analytického týmu jako vedoucí strategie komodit. Před příchodem do Saxo Bank Ole Hansen 15 let pracoval v Londýně, kde byl zodpovědný za chod obchodního výkonného týmu pro multi-asset Futures a Forex hedgeové fondy. V současné době se soustředí především na vývoj komodit. Jeho týdenní zpráva na téma komodity je pravidelně publikována na online bázi a v tištěných médiích po celém světě.

Saxo Bank:

Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank také na vybraných trzích poskytuje tradiční bankovní služby prostřednictvím Saxo PrivatBank. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve 25 pobočkách na pěti světových kontinentech.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!