Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Producenti ropy se snaží získat čas a čekají na informace o amerických zásobách

Saxo Bank 17. 3. 2016
  • WTI ropa se zotavila s pomocí nižšího růstu zásob API, než se předpokládalo
  • Pomohla i zpráva o setkání producentů ropy z Opec a mimo něj v Doha plánovaném na 17. dubna
  • Od chvíle, kdy se cena propadla na 30 USD/barel, producenti ropy stále více podporují intervence

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

Ropa v čele s WTI se zotavila díky dvojité dávce zpráv příznivých pro ceny. Americký ropný institut včera zveřejnil nižší růst amerických týdenních zásob, než se předpokládalo. Poté následovala informace, že po neúspěšném jednání z 20. března se státy Opec a mimo Opec opět setkají 17. dubna v Doha.

Od chvíle, kdy se cena propadla pod 30 USD/barel, producenti ropy stále více podporují intervence, přinejmenším slovní, na podporu ceny. Díky tomu byli zatím schopni získat čas, aniž by ve skutečnosti cokoli změnili.

Ropné trhy v tuto chvíli závodí s časem v naději, že se ceny časem zotaví. Zpomalení americké produkce a pokračující, i když pomalejší než dříve, růst poptávky nakonec rovnováhu změní. Jakmile k tomu dojde, trh se přeorientuje od zaměření na přebytek k možnosti deficitu v příštích pár letech.

Získávání času při plné produkci dává smysl, dokud bude trh tuto hru hrát.

Růst ceny vysoko nad 40 USD/barel, jaký jsme zažili minulý týden, obnovil mezi producenty hedgeové aktivity na forwardovém trhu.. To je jasný náznak, že málo zahedgeovaní američtí producenti ropy jsou ochotni ukotvit forwardové ceny ne o moc vyšší, než je současná úroveň. V tuto chvíli by výrazné zotavení přineslo riziko ohrožení strategie „získávání času“. Proto jsou Opec i ostatní producenti ochotní nechat nás zatím tápat, aniž by produkci jakkoli upravili.

hn1

V roce 2017 a dále se budou muset nastavit vyšší ceny a teprve poté bude možné ukončit diskuse o podílu na trhu, protože v tu chvíli bude trh vyžadovat každou pomoc, včetně producentů z USA i odjinud, které se současná strategie nyní snaží omezovat.

Zpráva EIA o zásobách by měla být zveřejněna dnes v 15:30 našeho času a bude se soustředit na produkci a zásoby v Cushingu. Americká produkce se minulý týden stabilizovala a trh se bude snažit o obnovu zpomalení, které započalo v lednu.

hn2

Cushing, nejznámější skladové centrum futures WTI ropy v americké Oklahomě, k sobě přivolává pozornost také díky tomu, že se jeho kapacita pomalu naplňuje. Tempo růstu amerických zásob ropy by se mělo v následujících týdnech zpomalovat, ale skutečné snížení zásob můžeme očekávat až v dubnu.

Dá se říci, že tuto zprávu tvoří celá řada složek a z pohledu obchodování je vždy těžké předpovědět, která čísla si pozornost získají a budou ovlivňovat ceny.

Dnešní rally ropy WTI a Brent zredukovalo některé teprve nedávno ukotvené krátké pozice. Možnost růstu v tuto chvíli vnímáme jako omezenou, zejména kvůli rekordním hrubým dlouhým pozicím, které již drží finanční manažeři.

hn3

Zdroj: SaxoTraderGO

O autorovi:

Ole Hansen je odborníkem na obchodování s využitím všech druhů investičních nástrojů. Může se pochlubit více než dvacetiletou zkušeností v oboru investic a obchodování. Do Saxo Bank přišel v roce 2008 a stal se součástí jejího strategického a analytického týmu jako vedoucí strategie komodit. Před příchodem do Saxo Bank Ole Hansen 15 let pracoval v Londýně, kde byl zodpovědný za chod obchodního výkonného týmu pro multi-asset Futures a Forex hedgeové fondy. V současné době se soustředí především na vývoj komodit. Jeho týdenní zpráva na téma komodity je pravidelně publikována na online bázi a v tištěných médiích po celém světě.

Saxo Bank:

Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank také na vybraných trzích poskytuje tradiční bankovní služby prostřednictvím Saxo PrivatBank. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve 25 pobočkách na pěti světových kontinentech.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!