Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Saxo Bank zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2016

Saxo Bank 20. 3. 2017

Saxo Bank zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2016

Saxo Bank zveřejnila kompletní hospodářské výsledky za rok 2016. Provozní výnosy Skupiny v roce 2016 činily 2,9 mld. DKK, oproti 2,1 mld. DKK v roce 2015. Kolaterální vklady klientů vzrostly ke konci roku 2016 o téměř 15 mld. DKK na nové historické maximum, tedy na celkových 92,3 mld. DKK, což potvrzuje důvěru klientů v banku. Čistý zisk banky v roce 2016 činil 302 mld. DKK ve srovnání s čistou ztrátou ve výši 645 milionů v roce 2015.

Kapitálová pozice banky je silná, poměr kmenového kapitálu Tier 1 je 14,9 %, poměr kapitálu Tier 1 je 17,1 %, a poměr celkového kapitálu je 19,5 %. Vyrovnání kmenového kapitálu Tier 1 bylo ve výši 1 mld. DKK, což odpovídá 6,4 % hodnoty rizika.

Skupina Saxo Bank si není vědoma žádné úvěrové situace, která by mohla ovlivnit výsledky v roce 2017.

Přehled klíčových údajů roku 2016 (v závorce za rok 2015):

  • Provozní výnosy: 2,9 mld. DKK (2,1 mld. DKK)
  • EBITDA: (zisk) 845 milionů DKK (109,4 milionů DKK (ztráta))
  • Upravený EBITDA: 954,5 milionů DKK (864,7 milionů DKK)
  • Čistý zisk: 302,4 milionů DKK (645 milionů DKK (ztráta))
  • Kolaterální vklady klientů: 92,3 mld. DKK (77,6 mld. DKK)
  • Celkový kapitál: 4,2 mld. DKK (3,9 mld. DKK)

Strategie banky se v roce 2016 soustředila především na podporu růstu ziskovosti a na rozšiřování klientského portfolia Saxo Bank prostřednictvím plynulých investic a rozvoje multi-asset produktové nabídky.

Rok 2016 se vyznačoval významnými politickými změnami: zejména šlo o britské referendum o EU, které se konalo 23. června 2016, nebo o americké prezidentské volby 8. listopadu 2016. Den po těchto volbách, 9. listopadu 2016, zaznamenala Saxo Bank celkem 490 tisíc klientských transakcí, což je nový obchodní rekord.

I v roce 2016 byly v centru pozornosti náklady a jejich další snižování. Zároveň jsme také zrychlili výkonnost a zlepšili kvalitu služeb pro klienty. Režijní a administrativní náklady činily 2,1 mld. DKK, což je o 9 % méně než v roce 2015. Tohoto snížení bylo dosaženo zejména díky nižším výdajům na marketing, sponzorování a právní služby.

„Výsledky za rok 2016 odrážejí naše odhodlání zlepšit obchodní a investiční prostředí a umožnit našim klientům obchodovat na světových kapitálových trzích. Očekáváme, že náš byznys v roce 2017 dále poroste,“ uvedl k hospodářským výsledkům Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

„Naše investice do technologií a produktů v roce 2016 doplňují existující silnou nabídku a umožňují nám oslovit i klienty z jiných segmentů. Jako příklad mohu uvést první plně digitalizované řešení na trhu pro obchodování s dluhopisy, nebo naši digitální, automatizovanou službu SaxoSelect, která je určena klientům, kteří se chtějí zapojit do obchodování na globálních finančních trzích dle vlastního uvážení,“ sdělil generální ředitel Saxo Bank a jeden z jejích zakladatelů Kim Fournais a dodal: „Řada regulátorů přichází s návrhy, jak lépe informovat a chránit klienty obchodující prostřednictvím pákového efektu. V této oblasti jsme v podstatě mnohem dál a učinili jsme strategické rozhodnutí nekonkurovat v oblasti vysokých pákových efektů. Některé navrhované změny mohou skutečně vést k vytvoření lepšího prostředí a většímu zaměření na služby, platformy a hloubku produktové nabídky pro klienty. My tyto návrhy vítáme a věříme, že budou mít pro klienty i Saxo Bank pozitivní přínos.“

Celou zprávu si můžete přečíst zde: https://www.home.saxo/about-us/investor-relations

 

Saxo Bank:

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!