Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Společnost V Technology útočí na monopol Samsungu OLED

Saxo Bank 26. 1. 2017

Autor: Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank

Displeje OLED představují příští generaci obrazovek pro televize, tablety, chytré telefony a počítačové monitory. Trh nyní kontroluje společnost Samsung s odhadovaným podílem ve výši 98 %, ale velcí výrobci chytrých telefonů v Číně se tento podíl snaží aktivně snížit. To by znamenalo změnu na obrovském trhu ovládaném jednou firmou.

Nejlepší společností, která by toho mohla využít, je japonská firma V Technology (7717:xtks), která už zaznamenává značný růst v oblasti LCD produktů využívaných ve většině chytrých telefonů a tabletů. V Technology vyvinula novou technologii, která snižuje náklady na výrobu OLED produktů a nyní se snaží získat nové zákazníky. Riziko je v tom, že zatím není jisté, zda V Technology nové zákazníky získá. Pokud by však firma uzavřela partnerství s Čínou, mohlo by to podstatně změnit její už tak slušné vyhlídky a vést k rychlému růstu.

V Technology už nyní zažívá značný růst díky současným obchodním příjmům, které v loňském roce vzrostly o 82%. Úspory z rozsahu firma investuje do zlepšování EBITDA. Za posledních 12 měsíců se marže EBITDA dostala na 10,3 %, což je o 1,3 procentních bodů víc než v loňském roce.

gn1

Odhady příjmu nyní uvádějí, že v příštích 12 měsících se výnosy vyšplhají na 59,5 mld. JPY, což by znamenalo 31% meziroční růst a EBITDA bude na 8,5 mld. JPY, což je meziroční zvýšení o 81 %, tj. 14,3 % na marži EBITDA. Současný násobek EV/EBITDA je 10,5, což je pod úrovní peers, ale jen 10 % nad průměrem pro hlavní japonský index TOPIX.

Vzhledem k růstu výnosů a expanzi marže je zde prostor pro zhodnocení násobné expanze. To bude platit zejména v případě, že firma dokáže splnit očekávání a podepsat s čínským partnerem dohodu o nové technologii OLED.

Vzhledem k fundamentálním ukazatelům firmy by podle nás odhadovaná hodnota měla být vyšší. Naše cílová cena předpokládá, že násobek EV/EBITDA vzroste na 16 v návaznosti na růst a návratnost investic.

Management a popis rizika

Akcie už nyní patří mezi jedny z nejlepších v Japonsku za poslední roky, ale vzhledem k tržní hodnotě 752 milionů dolarů je zde prostor k růstu, pokud se firmě podaří podepsat dohodu o své technologii OLED. Je to však zároveň i velké riziko, protože pokud k dohodě o technologii OLED nedojde, dlouhodobé vyhlídky se drasticky změní.
Silnější JPY také představuje potenciální riziko pro firmu a její budoucí ziskovost, protože jen 12,5 % příjmů se generuje v Japonsku.
Další velká riziková událost nás čeká 10. února, kdy budou zveřejněny výnosy firmy za čtvrté čtvrtletí (končící ke 31. prosinci).
5leté týdenní ceny akcií

gn2

Zdroj: Saxo Bank

 

O autorovi:

Peter Garnry, původem z Dánska, pracuje jako vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank. V roce 2007 absolvoval Copenhagen Business School. Peter je autorem článků o aktuálním dění na amerických a evropských trzích. Pravidelně vydává také strategické investiční zprávy. Jako komentátor vystupuje na televizních stanicích včetně CNBC nebo Bloomberg.

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!