Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Test odolnosti dolaru

Saxo Bank 31. 5. 2016

John J. Hardy, vedoucí oddělení forexu, Saxo Bank

 

Tento týden bude kritický pro otestování odolnosti posledního oživení dolaru – rétorika Fedu vytvořila v poslední době jasný základ pro letní zvýšení sazeb buď na jednání FOMC v červnu nebo v červenci. Informace o možných dvou nebo dokonce třech zvýšeních sazeb v letošním roce byla jednoznačně koordinovaná a měla za cíl zvýšit očekávání trhu. Fed potřebuje možnost pohybovat sazbami, aniž by trh nepříjemně překvapil náhlým jestřábím postojem. Usoudil, že je lepší trhy na možné zvýšení sazeb pomalu připravit a poté daný potenciál propojit s kvalitou vstupních dat. Z důvodu závislosti na datech, vyvolají klíčové americké zprávy z tohoto týdne krátkodobou nestabilitu. Trh přesunul své sázky na červen, červenec nebo září (pokud v průběhu tohoto týdne přejdou americká ekonomická data do vyšších otáček, může dojít k zvýšení v červnu i září).

 

Debata o zvyšování sazeb sice zaplňuje novinové titulky a možná i řídí fungování měnových trhů, ale události na trhu minulého týdne naznačují, že se trh Fedu nehodlá nadále bát. Jestřábí rétorika Fedu, která začala předminulý týden, zastrašila celosvětovou chuť riskovat. V návaznosti na předchozí zkušenosti s náznaky Fedu a silnějšího dolaru prudce poklesly měny a akciové trhy rozvíjejících se zemí. Tato „tradice“ se opakuje od května 2013, kdy prezident Fedu Bernanke pouze naznačil, že jednoho dne Fed začne zpomalovat tempo expanze rozvahy a sníží nákupy aktiv. Minulý týden však globální trhy opět posílily na předchozí úroveň a americký index S&P 500 je dokonce jen pár procent od zatím nejvyššího maxima. Světový index MSCI, dokonce i ten v dolarech, se minulý týden vrátil na slušná dvě procenta.

 

Co to pro investory znamená? Letos byli investoři přesvědčováni, že již první zvýšení sazeb loni v prosinci zatížilo globální trhy. Nyní Fed mluví o dvou nebo i třech zvýšeních a přitom se akciové trhy dostávají výš? Možná pro trhy není důležité, jestli je klíčová sazba Fedu 0,5 % nebo 1,00 % a že globální monetární podmínky zůstávají hyperstimulativní i díky masivnímu tisknutí peněz ze strany BoJ a ECB a díky čerstvým stimulům z Číny. Možná Fed najednou zjistí, že se drží vzadu spíš než v první skupině a akciové trhy se místo zhroucení rozletí vzhůru.

 

Co to bude znamenat pro americký dolar? Zastánci silného dolaru mohou tvrdit, že nynější prohlášení Fedu o zvýšení sazeb vedlo k posunu úrokových spreadů ve prospěch krátkodobých dolarových sazeb ve srovnání s krátkými sazbami u většiny velkých měn. Koneckonců, krátkodobé sazby se z negativních čísel v Japonsku a Evropě brzy dostanou a země, jako je Austrálie a Nový Zéland, se nacházejí v cyklu snižování sazeb, aby dokázaly absorbovat škody napáchané propadem cen komodit a obavami ze zpomalující čínské ekonomiky.

 

Tvrzení dolarových skeptiků, že jsou americké sazby stále velmi pomalé a skutečné sazby jsou nadále negativní (když je inflace vyšší než výnosy na nerizikových aktivech, např. amerických vládních dluhopisech) je jistě pravdivé. Pokud má dolar získat skutečnou fundamentální podporu v prostředí rostoucích úrokových sazeb, bude Fed možná nucen přitvrdit a zvýšení americké dlouhodobé sazby bude zřejmě nevyhnutelné – a to rychleji než roste inflace.

 

O autorovi

John Hardy, původem z Texasu, absolvoval Texaskou univerzitu v Austinu s vyznamenáním. Od roku 2002 pracuje v Saxo Bank. V oddělení měnové strategie a správy aktiv prošel různými pozicemi. Nyní John J. Hardy působí na pozici vedoucího oddělení měnové strategie Saxo Bank. Díky populárnímu a často citovanému každodennímu sloupku FX Update, který pravidelně využívají novináři, traderová komunita a klienti Saxo Bank, si vybudoval široký fanklub. Je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC, CNBC Arabia a Bloomberg. Kromě svého sloupku a vystupování v médiích je autorem komentářů k aktuální situaci kolem hlavních měn, politiky centrálních bank, makroekonomických trendů atd.

 

Saxo Bank:

Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank také na vybraných trzích poskytuje tradiční bankovní služby prostřednictvím Saxo PrivatBank. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve 25 pobočkách na pěti světových kontinentech.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!