Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Trumpovo zpomalení obchodu podporuje zlato, ropa dosáhla nového rekordu

Saxo Bank 28. 2. 2017

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

  • Zpomalení obchodu a nejistota v Evropě vyslaly zlato a stříbro vzhůru
  • Zlato se z odprodeje mezi červencem a prosincem zotavilo už o více než 50  %, ale je to pouze 20 % čistých dlouhých pozic
  • Pokračuje nákup WTI, ropa v minulém týdnu dosáhla nového rekordu v dlouhých čistých pozicích
  • OPEC produkci omezuje, ale rostoucí produkce USA, Libye a Nigérie jde proti tomuto opatření
  • Obchodníci s mědí dále snižují rekordní dlouhé pozice, kterých dosáhli před třemi týdny
  • Obchodníci očekávají, že cena pšenice klesne na 15měsíční minimum

Hedgeové fondy si po posledních rekordních úrovních udržují v komoditách téměř nezměněnou úroveň. S výjimkou ICE Brent a topných olejů – údaje zveřejněné v pondělí ve 12,00 GMT – se hrubé dlouhé pozice 23 sledovaných futures snížily o 1 % na 1,84 milionu lotů futures a opcí.

hn1

 

Trumpem vyvolané zpomalení obchodu v kombinaci s růstem politické nejistoty v Evropě vyslaly zlato a stříbro vzhůru. Fondy zvýšily dlouhé pozice stříbra už v osmém týdnu po sobě, zatímco čisté dlouhé pozice zlata vzrostly o 21 %. V minulém týdnu byly fondy čistým prodávajícím.

Zatímco zlato se z odprodeje v období od července do prosince zotavilo o více než 50 %, čisté dlouhé pozice se zotavily jen o necelých 20 %. Z toho je vidět, že fondy mají kvůli obavám z rostoucího dolaru a výnosů z dluhopisů problém najít jasný důvod k návratu ke zlatu. Díky tomu, že obě tato rizika nyní klesají, vidíme, jak se základní podpora z fondů snaží dohonit zameškané možnosti.

hn2

 

V minulém týdnu pokračoval nákup WTI a čisté dlouhé pozice dosáhly nového rekordu, zatímco obchodníci se zemním plynem se zoufale snažili ochránit dlouhé pozice po 16 % propadu cen v předchozích dvou týdnech. Ropa se od začátku prosince pohybuje v rozmezí díky tomu, že omezení produkce ze strany OPEC nemá velký dopad kvůli rostoucí produkci USA, Nigérie a Libye. Minulý týden poprvé od ledna 2004 kleslo čtyřtýdenní průměrné obchodní rozmezí pod 2 dolary.

hn3

 

To však býky nijak neodradilo a v minulém týdnu přibylo dalších 23 299 lotů. Hrubé krátké pozice se nadále snižují.

hn4

Obchodníci s mědí pokračují ve snižování rekordní pozice, které dosáhli před třemi týdny. A to i přes velké nepokoje ve dvou největších dolech světa, které produkují téměř 10 % světového objemu. Trh dále trápí přetrvávající pochyby o načasování a objemu investic do infrastruktury oznámených americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

hn5

 

Pokud jde o chicagskou burzu (CBOT), obchodníci mají nejméně medvědí přístup od listopadu 2015, zatímco čisté dlouhé pozice kansaské pšenice (na KCBT) vzrostly na nejvyšší pozici od května 2014.

Kansaská pšenice je odrůda Hard Red Winter, která má vyšší obsah proteinu a proto je nejvhodnější pro člověka. Globální zásoby pšenice jsou velmi vysoké, ale zahrnují hlavně krmnou pšenici, kterou představuje právě kontrakt CBOT.

hn6

 

O autorovi:

Ole Hansen začal pro Saxo Bank pracovat v roce 2008 a od roku 2010 pracuje jako hlavní komoditní stratég. Jeho prací je tvorba strategií a analýz globálních komoditních trhů definovaných fundamentálními ukazateli, náladou trhu a technickým vývojem.

 

Ole Hansen je autorem týdenních zpráv, které mapují vývoj na trzích s komoditami a současně klientům poskytují názory na obchodování v rámci značky SaxoStrats. Pravidelně přispívá do vysílání i tištěných médií jako jsou CNBC, Bloomberg, Reuters, Wall Street Journal, Financial Times a Telegraph.

Před příchodem do Saxo Bank pracoval Ole Hansen 18 let v londýnské City jak v obchodě tak i v oblasti multi-asset hedgeových fondů. Má zkušenosti s obchodováním i investicemi a je respektovaným stratégem, který se pravidelně setkává s klienty Saxo Bank po celém světě.

Bankovní vzdělání získal Ole Hansen v Danske Bank.

 

 

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!