Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Úspěch iniciativy „Merkcron“ může znovu nastartovat projekt Evropy

Saxo Bank 20. 6. 2017

Autor: Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži

  • Vyhlídky pro globální ekonomiku i eurozónu letos vypadají nejlépe od roku 2014
  • Hlavním tématem je potenciál eurozóny vyvažovaný úvěrovými riziky v USA a Číně
  • USD je i nadále jedničkou, podíl CNY na trhu by v roce 2019 mohl dosáhnout 10 %
  • Riziky jsou nízká volatilita, nečinnost trhu a Trumpova neschopnost prosadit reformy

Poprvé za více než tři roky jsem optimistou, jde-li o vyhlídky globální ekonomiky a zejména o osud eurozóny. V roce 2016 byla hlavním hybatelem vývoje trhu politická rizika, hlavně brexit a překvapivé volební vítězství Donalda Trumpa.

Jak ale ukázaly výsledky francouzských voleb, investoři se mylně příliš zaměřili na evropské politické události v roce 2017. Nyní jde o pozitivní růstový potenciál v eurozóně a zpomalení úvěrového cyklu v USA a Číně, což ale není důvod k obavám. Čína cíleně bojuje proti stínovému bankovnictví upevňováním úvěrových standardů, zatímco Spojené státy směřují ke konci obchodního cyklu, což je po tolika letech růstu HDP celkem normální.

Hlavní vyhlídky podle Saxo Bank

Americký dolar zůstává jedničkou v tržním podílu s 88 % proti pouhým 31 % pro euro. Jednotná evropská měna zatím nedokázala přilákat investory a hlavně centrální bankéře, a to zejména kvůli nedostatečné ekonomické integraci. Můj názor je, že podíl čínského juanu (CNY) na trhu by měl do roku 2019 dosáhnout 10 % a překonat tak britskou libru.

Měnová válka se nechystá. Trump se tak v 99 % případů mýlí, ale má pravdu, pokud jde o nerovnováhu směnných kurzů. Podle parity kupní síly je USD nadhodnocen vůči euru o 7 %, vůči japonskému jenu o 11 % a vůči kanadskému dolaru o 7 %. Přesto však zřejmě nedojde k nové o dohodě, jako byla Plaza Accord, protože pro to není politická vůle a USD je stále o 30 % pod úrovní z roku 1985.

Ve Spojených státech jsou mezi indikátory nejvíc pozadu inflace a mzdy. Klíčové CPI je posledních

5 let pod cílovou 2% úrovní, což představuje horší podmínky pro FED při zvyšování úrokových sazeb. V posledních týdnech došlo ke klíčové změně názoru – trh s dluhopisy začal sázet na riziko, že FED příští rok sazby naopak sníží.

Pozitivní trend v eurozóně

Indikátor růstu Eurocoin vzrostl o +0,75 %. Investoři po zářijových německých volbách předpokládají úspěch iniciativy „Merkcron“, která znovu nastartuje projekt Evropy. Převládá optimismus, což má výrazně pozitivní dopad na kurz eura. Poprvé za tři roky je nyní euro v absolutních dlouhých pozicích.

Skutečný makroekonomický dopad brexitu Velkou Británii teprve čeká. Jsem však přesvědčen, že vývoj britské libry (GBP) ve druhé polovině roku bude pozitivní. Brexit byl už výrazně naceněn ve směnném kurzu a podle parity kupní síly je GBP podhodnocena vůči USD o 15 %.

Klíčová rizika podle Saxo Bank

 

  • Nízká volatilita a nečinnost trhu

Podle průzkumu Yale z března 2017 předpokládá 99 % drobných a firemních investorů v příštím roce nárůst akcií. Objevuje se stále více náznaků rostoucího finančního napětí, např. velký rozdíl mezi indexem volatility VIX a politickou nejistotou nebo diferenciál pětiletých americko-německých sazeb, který je na 28letém maximu a obvykle se považuje za první známku korekce trhu.

 

 

  • Donald Trump nekoná

To představuje jednoznačně největší riziko, které trh zatím úplně nenacenil. Pravdou je, že pokud Trump nedokáže do září předložit lepší plán na snížení daní, může trh reagovat skutečně negativně a mohlo by dojít ke spuštění ozdravné korekce na amerických trzích (a tedy i na globálních). Trump zřejmě vůbec netušil, jak dlouho může trvat zavedení nižších daní v plném rozsahu. Reaganovi trvalo téměř pět let vytvořit a protlačit zákon o nižším zdanění. Korekce by byla krátkodobá, protože makroekonomický vývoj a výnos trh podporují.

 

  • Vysoké riziko Trumpova impeachmentu

Ve skutečnosti je nepravděpodobné, že by k tomu došlo, ale řada Demokratů uvedla, že cílem je především omezit POTUS. Na trh by to mělo každopádně velmi negativní dopad, protože toto riziko není zatím plně naceněno.

O autorovi:

Christopher Dembik je vedoucím oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži. Členem týmu Saxo Bank se stal v roce 2014 a vedoucím makroekonomické strategie je od roku 2016. Zaměřuje se na analýzu monetární politiky a globální makroekonomický vývoj ovlivněný fundamentálními ukazateli, náladou trhu a technickou analýzou.

V roce 2015 získal cenu Thomson Reuters StarMine pro nejlepší makroekonomické předpovědi ve Francii. Pro Saxo Bank tvoří Dembik měsíční Makroekonomické vyhlídky, které se zaměřují na monetární politiku, a pravidelně vydává své analýzy francouzské a polské ekonomiky. Často je citován v mezinárodních zpravodajských médiích, jako jsou např. Bloomberg, TF1 a Newsweek.

Dembik dříve pracoval jako analytik francouzského velvyslanectví v Tel Avivu a během studií na Ekonomickém ústavu Polské akademie věd napsal práci na téma budoucnosti eurozóny.

Christopher Dembik vystudoval fakultu mezinárodních studií na Sciences Po Paris. Jeho rodným jazykem je francouzština, ale mluví také dobře anglicky a španělsky a domluví se trochu hebrejsky.

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!