Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Uzavření dlouhých pozic v energetice a zaměření na krátké pozice u kovů

Saxo Bank 16. 6. 2015

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

 

  • Energetický sektor a sektor kovů zaznamenaly čistý dlouhodobý pokles
  • Hrubé dlouhé pozice WTI se navracejí z jarních maxim
  • Čisté dlouhé pozice u zlata spadly na úroveň dlouhodobé podpory

 

V týdnu od 9. června byly na komoditních trzích velmi aktivní hedgeové fondy. Likvidace dlouhých pozic v energetice a zvýšený objem krátkých prodejů u kovů vyústily do snížené čisté dlouhé pozice v těchto sektorech. Těsně předtím, než zpráva o nabídce a poptávce hlavních plodin poslala ceny opět prudce dolů, pozvedlo tento sektor špatně načasované pokrytí krátkých pozic.

Můžeme shrnout, že čisté pozice 24 sledovaných komodit vzrostly o 12 % na 222 000 lotů ve futures a opcích, a to zejména díky tomu, že bylo nakoupeno téměř 100 000 lotů hlavních plodinových futures.

hn1

Ropa WTI zaznamenala minulý týden pokles 3,7 % v dlouhých čistých pozicích, ale díky tomu, že cena se už několik měsíců drží ve stejném cenovém pásmu, zájem o obchody v oblasti dlouhých i krátkých pozic postupně slábne.

Hrubá krátká pozice se nyní přiblížila nejnižší úrovni od loňského srpna, zatímco hrubá dlouhá pozice spadla o polovinu toho, oč vzrostla v období od loňského prosince do letošního dubna.

hn2

Růst krátkých prodejů zaznamenaly vzácné kovy, skupina platinových kovů, stejně jako HG měď. U zlata díky tomu došlo k 35% propadu čistých dlouhých pozic zpět k oblasti, kde kupující už od roku 2006 stabilně zahajují dlouhé pozice.

hn3

Kombinovaná krátká pozice pšenice, kukuřice a sojových bobů dosáhla 29. května rekordních 328 000 lotů,

což vedlo ke dvěma týdnům nakupování (nikoli zanedbatelný nárůst byl dosažen i v průběhu posledního vykazovaného období, kdy bylo nakoupeno kolem 97 000 lotů).

Jak je vidět v tabulce výše, důvodem celkového poklesu byl zejména pokles krátkých pozic, přičemž zájem o nákup dlouhých pozic je stále tlumený.

Tento vývoj odráží i skutečnost, že k tomuto poklesu došlo těsně před zveřejněním měsíční zprávy amerického ministerstva zemědělství, které uvádí, že globální zásoby rostou. To vedlo k opětovnému oslabení cen a plošnému prodeji v celém sektoru; rozsah tohoto prodeje bude zřejmý z dat uveřejněných tento pátek.

hn4

O autorovi:

Ole Hansen je odborníkem na obchodování s využitím všech druhů investičních nástrojů. Může se pochlubit více než dvacetiletou zkušeností v oboru investic a obchodování. Do Saxo Bank přišel v roce 2008 a stal se součástí jejího strategického a analytického týmu jako vedoucí strategie komodit. Před příchodem do Saxo Bank Ole Hansen 15 let pracoval v Londýně, kde byl zodpovědný za chod obchodního výkonného týmu pro multi-asset Futures a Forex hedgeové fondy. V současné době se soustředí především na vývoj komodit. Jeho týdenní zpráva na téma komodity je pravidelně publikována na online bázi a v tištěných médií po celém světě.

 

Saxo Bank:

Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích. Soukromým investorům a institucionálním klientům nabízí komunitní portál TradingFloor.com, první opravdovou sociální trading platformu. Plně licencovaná evropská banka spadající pod dohled dánské FSA svým klientům umožňuje obchodovat FX, CFD, ETF, Stocks, Futures, Options a další deriváty v rámci unikátní platformy SaxoTrader, která doposud obdržela mnohá ocenění a která umožňuje přístup na burzu z PC, tabletu nebo smartphonu z jednoho účtu ve více než 20 jazycích. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank prostřednictvím Saxo PrivatBank nabízí také profesionální portfolio a správu fondů na úrovni tradičního bankovního servisu. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček zasahuje Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!