Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Velký posun od kovů k energiím pokračuje

Saxo Bank 25. 10. 2016

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

  • Hedgeové fondy zvýšily sázky na komodity na tříměsíční maximum
  • Prodej kovů je více než vyvážen poptávkou po energiích
  • Býčí sázky na WTI futures dosáhly nejvyšší úrovně od července 2014

Hedgeové fondy minulý týden zvýšily býčí sázky na komodity na tříměsíční maximum. Přetrvávající poptávka po energetických futures, zejména zemním plynu, a výrazné krytí krátkých pozic obilí více než vyvažuje všeobecný odprodej kovů, hlavně mědi HG.

hn1

 

Tabulka:

hn2

Býčí sázky na futures  ropy WTI dosáhly svého maxima od července 2014. Dlouhé pozice sice zaznamenaly určitý zisk, ale krátké dál klesají a dosáhly úrovně 56 335 lotů.

Od konce roku 2014 se hrubé krátké pozice dostaly takto nízko jen třikrát a pokaždé to spustilo reakci.

hn3

Zemní plyn je dalším energetickým kontraktem, u kterého prudký nárůst dlouhých pozic ohrožuje tvorbu zisku. Předpověď nezvykle teplého počasí vede k obavám z mírné zimy, což od minulého úterý způsobilo 10% propad.

hn4

Silnější dolar i obavy z čínské poptávky znovu vyslaly měď HG dolů a finanční investoři byli opět přinuceni změnit směr. Po pouhých třech týdnech býčího trhu spustil minulý týden návrat ke krátkým pozicím rekordní nárůst prodeje z 2,18 USD na 2,10 USD.

Další oslabení mědi HG pod úroveň 2,085 dolaru by potvrzovalo rozpad symetrického trojúhelníku, který ceny mědi v roce 2016 tvoří. Právě spodní hranice tohoto schématu je nyní pod tlakem a průlom dolů by mohl vést k tomu, že měď se posune k minimu za rok 2016, úrovni 1,97 USD.

hn5

 

Rekordní tempo, s jakým hedgeové fondy opouští zlato, se minulý týden zpomalilo a čistý prodej tvořil 16 516 lotů ve srovnání se 106 000 loty v předchozích dvou týdnech. Čisté dlouhé pozice se dostaly na nejnižší úroveň od 1. března i přes to, že cena zlata se v posledních týdnech obchodovala rovnovážně až s mírným zvýšením.

hn6

 

Platina od srpnového maxima poklesla o 22 %, což spustilo 86% kolaps býčích sázek na téměř sedmileté minimum. Vůči zlatu si nyní stojí na 332 USD/unci, což není daleko od červnové úrovně 345 USD/unci.

hn7

 

O autorovi:

Ole Hansen je odborníkem na obchodování s využitím všech druhů investičních nástrojů. Může se pochlubit více než dvacetiletou zkušeností v oboru investic a obchodování. Do Saxo Bank přišel v roce 2008 a stal se součástí jejího strategického a analytického týmu jako vedoucí strategie komodit. Před příchodem do Saxo Bank Ole Hansen 15 let pracoval v Londýně, kde byl zodpovědný za chod obchodního výkonného týmu pro multi-asset Futures a Forex hedgeové fondy. V současné době se soustředí především na vývoj komodit. Jeho týdenní zpráva na téma komodity je pravidelně publikována online i v tištěných médiích po celém světě.

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností. Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii. Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!