Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Vychází díky „abenomice“ nad Japonskem znovu slunce?

Saxo Bank 31. 5. 2017

Autor: Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank

  • Nominální HDP Japonska se vrátilo na maximum roku 1997
  • Nezaměstnanost v zemi klesla v dubnu 2017 na 2,8 %
  • Data naznačují, že Japonsko konečně čeká oživení inflace
  • V nadcházejících letech očekáváme býčí nástup japonských akcií

V Saxo Bank máme letos pozitivní náhled na evropské a japonské akcie. V tomto krátkém článku naleznete několik grafů, které potvrzují býčí nástup japonských akcií v nadcházejících letech.

Z dat vyplývá, že japonské nominální HDP je zpět na maximech, jaká jsme nezažili od čtvrtého čtvrtletí roku 1997. Zásluhu na tom mají ekonomická opatření, která v prosinci 2012 prosadil premiér Šinzo Abé. Jeho strategie se vyznačuje koordinovanou snahou vlády a centrální banky stimulovat poptávku a zvyšovat růst nominálního HDP. Důvodem je fakt, že struktura japonského státního dluhu není bez pozitivního růstu nominálního HDP udržitelná.

Od čtvrtého čtvrtletí 2012 vzrostlo nominální HDP Japonska o 9,4 %, nebo o 2,1 % v ročním přepočtu. Jedná se o nejrychlejší tempo růstu od období 1993-98, kdy země zažila poslední udržitelnou expanzi.

Japonský HDP v současných cenách

gn1

Zdroj: Bloomberg

V dubnu byla míra nezaměstnanosti na 2,8 %, oproti maximální úrovni 5,5 % z července 2009. Jedná se o nejnižší míru nezaměstnanosti od listopadu 1994, avšak klíčové meziroční CPI bylo v dubnu na

-0,3 %. Znamená to, že i přes zmíněnou nejnižší nezaměstnanost za posledních 25 let se inflační tlaky zatím neprojevují.

Pokud se však podíváme na historické vztahy mezi mírou nezaměstnanosti a klíčovým CPI, je zřejmé, že Japonsko se blíží bodu zvratu a čeká ho oživení inflace. Pokud k tomu dojde, bude to mít značný dopad na propad dluhopisů a růst japonských akcií.

gn2

 

Zdroj: Bloomberg; Saxo Bank

Od zavedení tzv. „abenomiky“ vzrostl index TOPIX Total Return o 136 % (v ročním přepočtu o 20,7 %) a ve stejném období překonal index MSCI World (místní měna) o 26 %. Japonské akcie se v současnosti obchodují na hodnotě pod světovým průměrem a vzhledem k makroekonomické dynamice v Saxo Bank věříme, že japonské akcie budou nadále překonávat své světové protějšky.

gn3

Zdroj: Bloomberg

 

O autorovi:

Peter Garnry začal pracovat v Saxo Bank v roce 2010 jako vedoucí kapitálové strategie. V roce 2016 se stal vedoucím týmu kvantitativních strategií, který se zaměřuje na aplikaci počítačových strategií na finanční trhy. Vytváří obchodní strategie a analýzy akciových trhl i jednotlivých firemních akcií pomocí pokročilých statistik a modelů.

Peter Garnry vytvořil pro Saxo Bank měsíční publikaci Alpha Picks, která vybírá nejatraktivnější akcie na amerických, evropských a asijských trzích. Kromě toho přispívá do čtvrtletních předpovědí Saxo Bank a ročních Šokujících předpovědí a je pravidelným komentátorem na televizních stanicích včetně CNN a Bloomberg TV.

Finanční odvětví stále více používá počítačové programy pro zvládání obrovského množství informací a pro tvorbu lepších předpovědí. Garnry a jeho kolegové z týmu kvantitativních strategií vytvářejí automatické počítačové modely s tvorbou signálů a předpovědí pro širokou řadu finančních instrumentů. Obchodní přístup podporovaný kvantitativními modely je velmi dynamický a flexibilní i v proměnlivém tržním prostředí. Kromě kvantitativních strategií také vede volné akciové portfolio, na kterém ukazuje jak vytvářet pozice na akciovém trhu a reagovat na průběh událostí.

Peter Garnry absolvoval Copenhagen Business School a je držitelem charty CFA ®.

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!