Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Zasedání G7: Donald Trump nezklamal, trhy jsou v napětí

Saxo Bank 12. 6. 2018

Autor: analytický tým Saxo Bank

Uražený Donald Trump způsobil svým tažením napříč celou geopolitickou scénou zoufalství pozorovatelů. Odpověď trhů je prozatím zdrženlivá a většina tříd aktiv vyčkává na další vývoj. Tématem týdne bude také Brexit a existenční hlasování pro Theresu Mayovou.

Na setkání zemí G7, které někteří označili jen za G6 plus jeden, prezident Donald Trump nezklamal. Podle něj by Rusko mělo být opětovně přizvané na jednání seskupení. Navíc se prezident odmítl podepsat pod společné prohlášení a pustil se do bitvy s předsedou kanadské vlády, Justinem Trudeauem. „Jak řekl ekonom a publicista, Raoul Pal, jsme svědky zavádění nového světového pořádku poprvé po druhé světové válce. Je to obrovská změna,“ varuje John Hardy, měnový stratég Saxo Bank.

Bezprostřední tržní pohyby jsou prozatím minimální. Významnější reakcí je pouze oslabení kanadského dolaru, který se po otevření burzy z důvodu nejistoty mírně oslabil. Pokud jde o akcie, největší dopad bude mít to, že Donald Trump plánuje uvalit cla na automobilové díly dovážené do USA. „Měli bychom zpozornět u německých a francouzských výrobců automobilů, protože ty by nová cla poškodila nejvíce,“ upozorňuje Peter Garnry, akciový stratég Saxo Bank.

 

Dobré zprávy pro euro

Nový italský ministr financí tvrdí, že chce snížit dluh země, a aby Itálie zůstala v eurozóně. Tyto názory se však zdají být v rozporu s politikou vládní koalice. Pokud jde o očekávání ohledně zvyšování sazeb americkým Fedem, až 90 % obchodníků si myslí, že Fed tento týden své sazby zvýší. Tématem tohoto týdne bude také Brexit. Očekáváme totiž hlasování, které by pro vládu Terezy Mayové mohlo být existenční, pokud by členové její strany hlasovali proti.

 

Ropa a zlato v očekávání

I komodity zažijí rušný týden, neboť OPEC a americká EIA zveřejní pro trh důležitá data. „Růst politického vlivu na černé zlato způsobuje vrásky na čele obchodníkům, kteří nevědí, jakým směrem se ropa vydá dál,“ říká Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. Zlato zůstane na úrovni 1300 dolarů za unci, z důvodu slabšího dolaru, nervózní geopolitické situace a kvůli Fedu, který zasedá ve středu 13. června. Prolomení hranice 1286 dolarů, nebo naopak 1308 dolarů, by určilo, jakým směrem bude zlato pokračovat.

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!