Saxo Bank 24/7

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl
0

Zprávy z Opec a IEA naznačují pokračování nízkých cen ropy

Saxo Bank 13. 9. 2016

Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank

  • Odborníci potvrzují, že přebytek ropy se protáhne až do roku 2017
  • Může za to zpomalení poptávky a vytrvalá produkce zemí mimo Opec
  • Ropný trh pravděpodobně zůstane v rozmezí s omezeným růstem

Opec a Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v uplynulých 24 hodinách vydaly své měsíční zprávy. Shodují se, že přebytek nabídky zřejmě potrvá i v roce 2017, a to díky kombinaci odolné produkce zemí mimo Opec a zpomalení růstu poptávky. Díky tomu zřejmě ropný trh setrvá déle v rozmezí a šance na růst bude omezená.

Nejpřekvapivější část včerejší měsíční zprávy Opec byla revize předpovědi produkce zemí mimo Opec na příští rok z deficitu na přebytek. Za poslední měsíc změnil Opec odhad z očekávaného poklesu 150 000 bpd na nárůst o 200 000 bpd. Jako hlavní důvody uvádí zpráva menší než předpokládané snížení americké produkce v kombinaci s opožděným zahájením provozu ropného pole Kashagan v Kazachstánu.

Ceny ropy i ropná produkce ve Spojených státech, která zahrnuje zejména břidličnou ropu, se v posledních měsících stabilizovaly:

 

hn1

 

Díky tomu byla produkce kartelu Opec v srpnu na úrovni 33,24 milionů barelů/den, což je zhruba o 750 000 bpd více než by měla být průměrná světová spotřeba od Opecu v roce 2017. K tomu se v příštím roce přidává riziko zvýšené produkce Iránu, Nigérie a možná i Libye.

IEA se přidala se svou dnešní zprávou v podobně zasmušilém tónu. Ve zprávě snížila odhad světové poptávky po ropě ve druhé polovině roku 2016 a pro rok 2017 o 200 tisíc bpd. Jako hlavní důvody zpráva uvádí „slábnoucí stimul levnějších paliv“, „ekonomické obavy rozvíjejících se zemí“ a „dramatické zpomalení“ růstu poptávky v Číně.

V důsledku tohoto vývoje změnila IEA svou prognózu pro nadbytek a nyní uvádí, že místo toho, aby trh letos dospěl k rovnováze, budou se nadále hromadit světové zásoby ropy. Rok 2017 bude tedy čtvrtý rok růstu zásob v řadě.

Čína a Indie, které byly motorem světového růstu poptávky, ve třetím čtvrtletí ochably, zatímco se předpokládá, že američtí ropní producenti se ve druhé polovině roku 2017 zotaví.

Výsledkem tohoto vývoje je, že se ropa dnes opět dostala do defenzívy přesto, že včera ji podpořilo zotavení amerického akciového trhu.

V nejbližší budoucnosti se zřejmě musíme smířit s cenovým rozmezím mezi 40 a necelými 50 dolary. Pokud Rusko a Opec nedospějí na svém jednání v Alžíru 26. až 29. září k nějakému nečekanému plánu, zdá se, že v nejbližších měsících nás čeká spíše riziko poklesu.

 

Ropa Brent se v posledních pěti měsících usadila v širokém a často nestabilním rozmezí:

hn2

Zdroj: Saxo Bank

 

 

O autorovi

Ole Hansen je odborníkem na obchodování s využitím všech druhů investičních nástrojů. Může se pochlubit více než dvacetiletou zkušeností v oboru investic a obchodování. Do Saxo Bank přišel v roce 2008 a stal se součástí jejího strategického a analytického týmu jako vedoucí strategie komodit. Před příchodem do Saxo Bank Ole Hansen 15 let pracoval v Londýně, kde byl zodpovědný za chod obchodního výkonného týmu pro multi-asset Futures a Forex hedgeové fondy. V současné době se soustředí především na vývoj komodit. Jeho týdenní zpráva na téma komodity je pravidelně publikována online i v tištěných médiích po celém světě.

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií.

Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!